Licensed to Cuyahoga Falls YMCA        HY-TEK's Meet Manager 1/11/2009 09:41 PM
                    CFYN Hang Ten Invitational - 1/11/2009                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      4:43.34    4:44.56         40  
     1) Sitler, Krista R 12             2) Mullins, Haley C 14            
     3) Heid, Jenni J 13                4) Tullis, Lauren R 13            
       33.07  1:08.67    38.82  1:22.08    32.05  1:12.34    28.85  1:01.47
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      5:06.52    5:00.37         34  
     1) Baer, Madison L 13              2) Moretti, Rachael L 13          
     3) Hoffman, Becca N 13             4) Heller, Alyssa K 12            
       36.15  1:15.17    40.74  1:29.16    31.33  1:10.11    29.75  1:05.93
  3 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        5:12.22    5:03.36         32  
     1) Thorne, Meghan C 12             2) Heidler, Elizabeth M 12        
     3) Murphy, Laura K 13              4) Dyer, Maddie E 12              
       38.01  1:17.26    39.29  1:26.92    33.65  1:12.13    31.68  1:07.05
  4 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'           NT    5:16.61         30  
     1) Kassinger, Jenna J 12           2) Wilbur, Ainsley R 12           
     3) Wolanske, Sarah J 12            4) Vantrease, Kelly J 12          
       38.32  1:19.59    39.86  1:26.82    38.47  1:23.95    31.27  1:06.25
  5 Green YMCA Barracudas  'A'                       NT    5:23.03         28  
     1) Shackelford, Amanda 13          2) Schwartz, Kat 13               
     3) Hershberger, Katelyn 13         4) Jackson, Alexandria 12         
       32.61  1:09.12    45.57  1:41.58           1:19.80    34.16  1:12.53
  6 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'           NT    5:31.28         26  
     1) Caldwell, Alison P 13           2) Bartik, Jessica A 13           
     3) McNulty, Erin M 12              4) Chester, Mary Claire C 12      
       39.14  1:19.84    43.01  1:31.19    37.52  1:25.16    34.93  1:15.09
  7 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      5:29.26    5:41.05         24  
     1) Sebestyen, Emilee 13            2) Williamson, Michaella 13       
     3) Vitalone, Kara Mia 13           4) Weber, Natesa 14               
       39.48  1:21.49    47.53  1:39.82    37.39  1:23.60    35.39  1:16.14
 
Event 2  Boys 12 & Over 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      4:23.37    4:41.54         40  
     1) Braman, Kory M 13               2) Earle, Jacob N 13              
     3) Gabriel, Parker A 13            4) Hillyer, Ryan T 13             
       34.67  1:11.60    38.93  1:22.19    31.04  1:10.09    26.92    57.66
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      4:36.64    4:52.46         34  
     1) Wilson, Andrew 12               2) Palazzo, Ross D 12             
     3) Vantrease, Cody P 13            4) Gabriel, Mason A 13            
       37.98  1:19.26    34.24                               31.68  1:08.49
  3 Green YMCA Barracudas  'A'                       NT    4:59.46         32  
     1) Hawk, Dan 13                    2) Jenkins, Griffin 13            
     3) Wang, Joshua 12                 4) Clevenger, Kyle 13             
       33.42  1:09.25    39.59  1:24.88    33.17  1:12.54    33.85  1:12.79
  4 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'             NT    5:09.31         30  
     1) Holcomb, Brian O 12             2) Depew, Jonathan G 13           
     3) Clampffer, Cole K 11            4) Moffa, Doni A 12               
       38.02  1:19.35    38.03  1:21.25    37.39  1:23.16    31.08  1:05.55
  5 Copley Water Warriors  'A'                  5:26.10    5:15.60         28  
     1) Bloch, Manuel 12                2) Evankovich, Ben 12             
     3) Ahern, Brendan 12               4) Comstock, Cooper 13            
       36.30                               34.95  1:16.27    16.91  1:15.01
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'           NT         DQ        
     1) Bukosky, Aaron G 12             2) Hunt, Adam J 12                
     3) Nix, David T 12                 4) Turnbull, Will J 12            
              1:31.81    48.58  1:45.94    39.04  1:23.78    31.25  1:07.33
 
Event 3  Girls 10-11 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Usa Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                 NT    2:18.76         40  
     1) Steponick, Jessica L 10         2) Kotchman, Rachel A 11          
     3) Oryshkewych, Nina S 11          4) Kotchman, Halle M 11           
       35.73    39.79    32.20    31.04                                    
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:19.83    2:20.20         34  
     1) Spann, Marcella L 10            2) Knappins, Jordan K 11          
     3) Trattner, Macy M 10             4) Wenk, Kelsey A 11              
       35.88    40.88    33.13    30.31                                    
  3 Usa Ridgewood Y Dolphins-LE  'B'                 NT    2:31.01         32  
     1) Beauchesne, Abigail 10          2) Smith, DeAnna M 10             
     3) Torres, Leslie 11               4) Rakovec, Maureen L 11          
       39.48    40.22    36.72    34.59                                    
  4 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        2:35.25    2:36.62         30  
     1) Lowman, Erin N 10               2) Saxon, Gina M 11               
     3) Kimble, Megan E 11              4) Roberts, Carleigh R 10         
       47.46    39.89    37.39    31.88                                    
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      2:36.03    2:37.66         28  
     1) Houk, Samantha J 10             2) Marshall, Madison E 10         
     3) Earle, Kirsten N 11             4) Marshall, Morgan M 11          
       39.72    43.62    40.88    33.44                                    
  6 Copley Water Warriors  'A'                  2:42.61    2:38.24         26  
     1) Mikoda, Morgan 11               2) Klions, Laura 11               
     3) Myers, Madison 11               4) Snyder, Anna 11                
       46.92    46.61    32.11    32.60                                    
  7 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'      2:46.79    2:49.35         24  
     1) Randall, MacKenzie A 10         2) Carter, Mary N 11              
     3) Steer, Rachael O 11             4) Loughrie, Olivia P 11          
       45.82    46.57    40.78    36.18                                    
  8 Green YMCA Barracudas  'A'                  2:45.07    2:52.59         22  
     1) Jenkins, Alyssa 11              2) Wang, Rachel 10                
     3) Neal, Claire 11                 4) Jenkins, Haley 11              
       50.39    51.13    37.08    33.99                                    
  9 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'E'      3:01.54    3:05.99         18  
     1) Lugenbeal, Amanda R 10          2) Tetty-fio, Adjoa Y 10          
     3) Weber, Mackenzie A 11           4) Kozusko, Courtney M 10         
       43.44    56.66    50.21    35.68                                    
 10 David YMCA Phantoms  'A'                         NT    3:09.41         14  
     1) Rea, Megan 10                   2) Harkness, Kelsey 11            
     3) Dial, Abbey 10                  4) Addis, Victoria 10             
       43.81    52.27    56.52    36.81                                    
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:31.30         DQ        
     1) Fenwick, Erin N 11              2) Hrosik, Haley K 11             
     3) Stratton, Abigail L 11          4) Luedke, Sage J 11              
       36.59    45.37    37.23    34.01                                    
 -- Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:02.00         DQ        
     1) O'Keefe, Mikaila 10             2) Ingwer, Kelynn 9               
     3) Preston, Nicole 10              4) Williamson, Renee 10           
       46.66    54.93    46.95    48.91                                    
 
Event 4  Boys 10-11 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:29.69    2:31.65         40  
     1) McNulty, Colin J 11             2) Houk, Kyle R 10                
     3) Turner, Simon J 10              4) Capriola, Rory A 11            
       40.36    43.93    33.15    34.21                                    
  2 Copley Water Warriors  'A'                  2:45.15    2:41.84         34  
     1) Hartman, Tyler 11               2) Braumbaugh, Jake 10            
     3) Bloch, Emilio 11                4) Keefe, Patrick 11              
       44.80    44.01    40.68    32.35                                    
  3 David YMCA Phantoms  'A'                         NT    2:49.68         32  
     1) Harty, Ian 10                   2) McCarren, Michael 10           
     3) Alberts, Tony J 11              4) Dennis, Drake 10               
       40.22    53.62    39.62    36.22                                    
  4 Green YMCA Barracudas  'A'                  3:06.44    3:13.21         30  
     1) Leibensperger, Andrew 10        2) Jackson, Nathan C 11           
     3) Cernava, Joey 11                4) Belardo, Alex 10               
       52.57    52.21    43.09    45.34                                    
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:56.32         DQ        
     1) Armstrong, Darshawn A 11        2) Fiedler, Nicholas L 11         
     3) Hudock, Sam G 11                4) Capriola, Justin D 11          
       45.62    48.77    47.02    39.06                                    
 
Event 5  Girls 8-9 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:45.83    2:41.63         40  
     1) Haas, Maggie A 9                2) Huddleston, Samantha J 9       
     3) Palazzo, Gaby T 9               4) Coleman, Paige K 9             
       38.67    48.29    36.37    38.30                                    
  2 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:17.00    3:18.28         34  
     1) O'Keefe, Maggie 8               2) Preston, Megan 8               
     3) Valentic, Katarina 8            4) Como, Colleen 8                
       48.54  1:02.45    47.15    40.14                                    
  3 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'           NT    3:18.98         32  
     1) Trattner, Piper F 8             2) Armstrong, Sunetrius A 8       
     3) Haas, Eryn N 8                  4) Hudock, Ellen P 9              
       47.12    52.82    55.36    43.68                                    
  4 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      3:08.37    3:19.64         30  
     1) Dimberio, Rachel N 9            2) Volk, Camille A 9              
     3) Knappins, Alyssa M 9            4) Agnor, Renee L 9               
     1:06.38    43.84    51.65    37.77                                    
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      3:17.79    3:19.67         28  
     1) Fuller, Julia M 9               2) Turner, Grace A 8              
     3) Stratton, Emily L 9             4) Mohr, Randi M 8                
       47.64    52.72    51.48    47.83                                    
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'E'           NT         DQ        
     1) Anderson, Megan k 9             2) Kampman, Corinne I 8           
     3) Lewis, Lily M 8                 4) Weber, Malloree B 9            
     1:02.35  1:09.11    46.83    45.77                                    
 
Event 6  Boys 8-9 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:47.51    2:48.66         40  
     1) Bittle, Andrew M 9              2) Hillyer, Tommy M 9             
     3) Nold, Braden R 9                4) Heller, Michael T 8            
       45.25    52.71    34.16    36.54                                    
  2 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:10.00    3:28.73         34  
     1) Shambaugh, Colin 8              2) Mullee, Connor 7               
     3) Mullee, Ryan 8                  4) Grubar, Corey 9                
       48.38  1:13.79    45.40    41.16                                    
 -- Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        3:14.81         DQ        
     1) Kozar, George K 8               2) Saxon, Danny J 8               
     3) Heffernan, Patrick J 8          4) Ruscin, Dylan M 8              
       54.63    51.88  1:00.39    41.34                                    
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'           NT         DQ        
     1) Moretti, Nathan J 8             2) Kramer, Jack B 8               
     3) Kurlich, Richie A 8             4) Kurlich, Andrew F 8            
       46.46    59.41    44.69    44.79                                    
 -- Green YMCA Barracudas  'A'                  3:54.80         DQ        
     1) Atkinson, Joshua 9              2) Kalmar, Adam 9                 
     3) Kraudel, Nate 9                 4) Cernava, John 8                
       52.78  1:15.81    53.22  1:08.15                                    
 
Event 7  Girls 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      1:34.79    1:50.81         40  
     1) Perrin, Alexandra J 7           2) Cappabianca, Giovanna S 7      
     3) Vizmeg, Lorna E 7               4) Haas, Molly K 6                
       53.82    56.99                                                      
 
Event 8  Boys 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:00.14    2:02.43         40  
     1) Grebb, Kyle D 7                 2) Volk, Russel T 6               
     3) Dirker, Xavier R 7              4) Caldwell, Eric E 6             
     1:03.82    58.61                                                      
 
Event 9  Girls 12 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Molnar, Mikayla M   14 Sea Turtles               NT    5:46.48         20  
      33.82   43.22   43.01   43.11   49.88   52.52   41.29   39.63
  2 Thorne, Meghan C    12 Hudson Heat-LE       6:45.08    6:04.83         17  
      39.43   48.28   48.43   47.35   52.19   51.66   40.96   36.53
  3 Dyer, Maddie E      12 Hudson Heat-LE            NT    6:05.13         16  
      39.77   48.85   46.18   45.45   53.66   56.58   38.66   35.98
 
Event 10  Boys 12 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clampffer, Cole K   11 Hudson Heat-LE            NT    6:08.97         20  
      40.78   48.23   46.47   45.68   54.63   54.20   40.15   38.83
  2 McQuillen, Alex J   13 Hudson Heat-LE            NT    6:17.72         17  
      41.23   52.78   49.80   48.19   52.88   52.49   43.38   36.97
 -- Ambroziak, Adam I   12 Hudson Heat-LE       6:33.69         DQ        
      43.81   54.65   47.58   49.13   49.59   51.81   41.53   37.61
 
Event 11  Girls 10-11 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glunt, Victoria     11 Wildcats-OH               NT    2:40.70         20  
      32.32   41.24   52.01   35.13                                
  2 Oryshkewych, Nina   11 RYD-LE                    NT    2:41.17         17  
      34.09   41.53   50.13   35.42                                
  3 Ambroziak, Leah C   10 Hudson Heat-LE       3:04.89    3:00.55         16  
                      51.18   41.23                                
  4 Marra, Rebecca A    11 GO-LE                3:05.27    3:03.56         15  
      40.11   42.31 1:00.99   40.15                                
  5 Racioppi, Elesabet  10 GO-LE                     NT    3:15.63         14  
      42.99   48.17 1:01.82   42.65                                
  6 Donovan, Katie A    10 Hudson Heat-LE            NT    3:20.84         13  
      44.08   51.32 1:00.40   45.04                                
  7 Corrigan, Mary Gra  10 Hudson Heat-LE            NT    4:02.57         12  
    1:03.52   56.40 1:13.57   49.08                                
  8 Lowman, Erin N      10 Hudson Heat-LE            NT    4:12.63         11  
      54.02   58.91 1:28.18   51.52                                
 
Event 11  Girls 12 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Laura K     13 Hudson Heat-LE            NT    2:32.71         20  
      33.26   39.46   46.68   33.31                                
  2 Platten, Colleen    13 RYD-LE               2:32.19    2:34.88         17  
      33.77   39.44   45.86   35.81                                
  3 Hoffman, Becca N    13 Tiger Sharks-LE           NT    2:35.66         16  
      31.93   41.22   46.64   35.87                                
  4 Prifti, Brenda      12 CPLY                 2:45.99    2:40.62         15  
      33.68   41.18   50.98   34.78                                
  5 Vantrease, Kelly J  12 Tiger Sharks-LE      2:54.92    2:41.37         14  
      35.39   42.86   48.69   34.43                                
  6 Moretti, Rachael L  13 Tiger Sharks-LE      2:47.32    2:45.34         13  
      33.65   41.57   52.07   38.05                                
  7 Hershberger, Katel  13 GYB                  2:42.30    2:48.06         12  
                      50.05   39.02                                
  8 Wolanske, Sarah J   12 Tiger Sharks-LE           NT    2:49.16         11  
      36.37   45.68   49.05   38.06                                
  9 Sebestyen, Emilee   13 Penguins-OH          2:55.36    2:49.77          9  
                      50.53   39.66                                
 10 Wilbur, Ainsley R   12 Tiger Sharks-LE           NT    2:49.93          7  
      37.88   42.60   52.01   37.44                                
 11 Vitalone, Kara Mia  13 Penguins-OH          2:57.28    2:52.50          6  
      36.81   44.08   52.77   38.84                                
 12 McNulty, Erin M     12 Tiger Sharks-LE           NT    2:58.19          5  
      37.23   45.22   54.33   41.41                                
 13 Royer, Hannah       12 DYP                       NT    3:14.05          4  
      40.52   50.86 1:00.11   42.56                                
 14 Anderson, Emily E   12 Tiger Sharks-LE           NT    3:21.27          3  
      47.55   51.61   56.76   45.35                                
 15 Timm, Shelby        12 CPLY                 3:05.99    3:23.33          2  
      45.73   51.22 1:46.38                                        
 
Event 12  Boys 10-11 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, Simon J     10 Tiger Sharks-LE           NT    2:49.30         20  
      35.56   41.94   51.30   40.50                                
  2 Mulcahey, Brendon   11 Hudson Heat-LE       3:22.85    2:58.73         17  
      41.09   45.16   53.16   39.32                                
  3 Patrick, Ryan S     11 Hudson Heat-LE            NT    2:59.64         16  
      40.77   42.21   58.08   38.58                                
 
Event 12  Boys 12 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simcox, Peter       14 Sea Turtles          2:26.34    2:27.16         20  
      28.69   37.21   44.38   36.88                                
  2 Depew, Jonathan G   13 Hudson Heat-LE       2:29.29    2:28.27         17  
      32.41   37.45   45.51   32.90                                
  3 Palazzo, Ross D     12 Tiger Sharks-LE      2:33.56    2:28.28         16  
                      42.57   32.94                                
  4 Preston, Jeremy     13 Penguins-OH          2:40.89    2:31.33         15  
      31.53   38.31   45.66   35.83                                
  5 Wang, Joshua        12 GYB                       NT    2:34.72         14  
      34.50   36.45   47.77   36.00                                
  6 Watson, Stephen     12 NCY                       NT    2:38.94         13  
      32.39   39.31   51.54   35.70                                
  7 Heard, Terry        13 CPLY                      NT    2:43.52         12  
      33.81   42.72   48.74   38.25                                
  8 Sedlak, Tristan     12 NCY                       NT    2:51.31         11  
      35.19                   42.23                                
  9 Jenkins, Griffin    13 GYB                  2:53.15    2:52.20          9  
      41.54   43.60   48.35   38.71                                
 10 Nix, David T        12 Tiger Sharks-LE      3:01.26    2:53.32          7  
      39.18   43.25   55.20   35.69                                
 11 Turnbull, Will J    12 Tiger Sharks-LE      3:21.63    2:56.72          6  
      38.51   43.88   54.15   40.18                                
 12 Kennedy, Zachary    12 NCY                       NT    3:13.93          5  
      46.46   46.71 1:40.76                                        
 
Event 13  Girls 10-11 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myers, Madison      11 CPLY                 1:13.99    1:14.42         20  
      34.08   40.34                                                
  2 Oryshkewych, Nina   11 RYD-LE               1:15.02    1:14.52         17  
      34.25   40.27                                                
  3 Steponick, Jessica  10 RYD-LE                    NT    1:16.84         16  
      34.68   42.16                                                
  4 Morrow, Jessie      11 Y-Neptunes-LE        1:19.35    1:17.61         15  
      35.99   41.62                                                
  5 Shvorob, Cheyenne   11 Wildcats-OH          1:19.08    1:17.67         14  
      34.63   43.04                                                
  6 Trattner, Macy M    10 Tiger Sharks-LE      1:16.41    1:18.38         13  
      35.40   42.98                                                
  7 Kotchman, Rachel A  11 RYD-LE               1:24.29    1:19.00         12  
      37.53   41.47                                                
  8 Smith, DeAnna M     10 RYD-LE               1:19.61    1:19.17         11  
      37.46   41.71                                                
  9 Kotchman, Halle M   11 RYD-LE               1:20.28    1:19.36          9  
      39.62   39.74                                                
 10 Fenwick, Erin N     11 Tiger Sharks-LE      1:24.52    1:21.15          7  
      39.12   42.03                                                
 11 Luedke, Sage J      11 Tiger Sharks-LE      1:23.56    1:21.40          6  
      37.55   43.85                                                
 12 Preske, Ivy         10 Wildcats-OH          1:20.68    1:21.82          5  
      36.39   45.43                                                
 13 Rakovec, Maureen L  11 RYD-LE               1:26.18    1:22.74          4  
      39.74   43.00                                                
 14 Saxon, Gina M       11 Hudson Heat-LE       1:25.18    1:23.39          3  
      37.82   45.57                                                
 15 Swanson, Casey      10 NCY                  1:20.27    1:23.83          2  
      40.04   43.79                                                
 16 Kirsch, Jordan      11 NCY                  1:41.22    1:24.26          1  
      38.38   45.88                                                
 17 Novak, Alyssa       11 NCY                  1:25.65    1:24.53        
      40.02   44.51                                                
 18 Roberts, Carleigh   10 Hudson Heat-LE       1:31.32    1:24.69        
      38.55   46.14                                                
 19 Berg, Jenna         10 NCY                  1:31.33    1:26.29        
      39.62   46.67                                                
 20 Metzger, Alexandra  11 NCY                  1:31.74    1:26.64        
      42.03   44.61                                                
 21 Earle, Kirsten N    11 Tiger Sharks-LE      1:30.55    1:27.19        
      38.62   48.57                                                
 22 Carter, Mary N      11 Tiger Sharks-LE      1:32.39    1:27.26        
      43.66   43.60                                                
 23 Kimble, Megan E     11 Hudson Heat-LE       1:34.46    1:27.34        
      38.84   48.50                                                
 24 Klions, Laura       11 CPLY                 1:37.00    1:28.67        
      43.45   45.22                                                
 25 Jenkins, Haley      11 GYB                  1:28.41    1:28.94        
      39.53   49.41                                                
 26 Racioppi, Megan E   11 GO-LE                1:28.72    1:29.45        
      41.30   48.15                                                
 27 Blaine, Miriam      10 NCY                  1:33.27    1:29.82        
      39.42   50.40                                                
 28 Houk, Samantha J    10 Tiger Sharks-LE      1:32.73    1:30.68        
      42.82   47.86                                                
 29 Lugenbeal, Amanda   10 Tiger Sharks-LE      1:36.36    1:31.56        
      42.22   49.34                                                
 30 Neal, Claire        11 GYB                  1:25.52    1:32.76        
 31 Rea, Megan          10 DYP                  1:42.76    1:33.86        
      43.40   50.46                                                
 32 Steer, Rachael O    11 Tiger Sharks-LE      1:36.50    1:34.59        
      43.56   51.03                                                
 33 O'Keefe, Mikaila    10 Penguins-OH          1:39.15    1:36.19        
      49.17   47.02                                                
 34 Kozusko, Courtney   10 Tiger Sharks-LE      1:39.68    1:36.53        
      47.21   49.32                                                
 35 Tondra, Megan       10 NCY                  1:36.95    1:38.26        
      43.85   54.41                                                
 36 Tetty-fio, Adjoa Y  10 Tiger Sharks-LE      1:45.74    1:39.51        
      44.03   55.48                                                
 37 Preston, Nicole     10 Penguins-OH          1:37.69    1:39.68        
      48.89   50.79                                                
 38 Jenkins, Alyssa     11 GYB                       NT    1:39.89        
      46.79   53.10                                                
 39 Harkness, Kelsey    11 DYP                  1:44.31    1:40.39        
      49.38   51.01                                                
 40 Coburn, Annelise H  10 Hudson Heat-LE            NT    1:41.35        
      48.18   53.17                                                
 41 Weber, Mackenzie A  11 Tiger Sharks-LE      1:38.73    1:42.84        
      47.38   55.46                                                
 42 DeAlba, Adrienne E  11 Hudson Heat-LE            NT    1:45.09        
      49.46   55.63                                                
 43 Mikoda, Morgan      11 CPLY                 1:46.13    1:45.10        
      49.34   55.76                                                
 44 Zelenka, Shana      11 CPLY                 1:43.57    1:46.95        
      43.48 1:03.47                                                
 45 Rambacher, Andrea   10 NCY                       NT    1:48.82        
 46 Dial, Abbey         10 DYP                  1:49.45    1:49.38        
      53.48   55.90                                                
 47 Williamson, Renee   10 Penguins-OH          2:00.00    2:00.53        
      56.64 1:03.89                                                
 -- Randall, MacKenzie  10 Tiger Sharks-LE      1:34.77         DQ        
      43.01   50.90                                                
 -- Foster, Lauren      11 NCY                  1:35.94         DQ        
      48.02   49.77                                                
 
Event 14  Boys 10-11 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krivacs, Jacob M    11 RYD-LE               1:20.31    1:16.75         20  
      37.27   39.48                                                
  2 Braumbaugh, Jake    10 CPLY                 1:19.73    1:18.22         17  
      35.60   42.62                                                
  3 Strumbel, Brady M   10 RYD-LE               1:27.18    1:18.32         16  
      35.97   42.35                                                
  4 Kinney, Sam         11 NCY                  1:33.32    1:19.44         15  
      36.87   42.57                                                
  5 Heropoulos, Johnny  11 NCY                  1:19.02    1:22.80         14  
      37.90   44.90                                                
  6 McNulty, Colin J    11 Tiger Sharks-LE      1:23.07    1:25.32         13  
      40.00   45.32                                                
  7 Ganuelas, Mitchell  10 NCY                  1:30.68    1:25.61         12  
      40.64   44.97                                                
  8 Brandle, Markus     11 NCY                       NT    1:25.98         11  
      39.90   46.08                                                
  9 Alberts, Tony J     11 DYP                  1:32.27    1:30.18          9  
      41.43   48.75                                                
 10 Jackson, Nathan C   11 GYB                  1:30.57    1:30.99          7  
      40.58   50.41                                                
 11 Capriola, Rory A    11 Tiger Sharks-LE      1:34.27    1:31.16          6  
      40.89   50.27                                                
 12 Torres, Alex        10 RYD-LE               1:39.50    1:31.85          5  
      43.80   48.05                                                
 13 Zellers, Andrew     11 NCY                       NT    1:33.71          4  
      43.67   50.04                                                
 14 Capriola, Justin D  11 Tiger Sharks-LE      1:51.66    1:35.40          3  
      44.12   51.28                                                
 15 Plentovich, Nichol  10 NCY                  1:38.96    1:36.66          2  
      43.05   53.61                                                
 16 Dennis, Drake       10 DYP                  1:42.65    1:38.09          1  
      45.17   52.92                                                
 17 Fiedler, Nicholas   11 Tiger Sharks-LE      1:43.92    1:38.26        
      45.84   52.42                                                
 18 Cernava, Joey       11 GYB                  1:39.96    1:38.53        
      44.62   53.91                                                
 19 Cochenour, Michael  11 NCY                       NT    1:41.19        
      45.86   55.33                                                
 20 Hartman, Tyler      11 CPLY                 1:57.37    1:41.39        
      46.02   55.37                                                
 21 Armstrong, Darshaw  11 Tiger Sharks-LE           NT    1:42.31        
      47.56   54.75                                                
 22 Hudock, Sam G       11 Tiger Sharks-LE      1:41.80    1:46.69        
      47.37   59.32                                                
 
Event 15  Girls 8-9 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Grace M       8 RYD-LE               1:22.69    1:19.83         20  
      36.60   43.23                                                
  2 Palazzo, Gaby T      9 Tiger Sharks-LE      1:25.21    1:20.09         17  
      38.30   41.79                                                
  3 Smith, Gina M        9 RYD-LE               1:24.83    1:25.71         16  
      40.99   44.72                                                
  4 Agnor, Renee L       9 Tiger Sharks-LE      1:42.47    1:39.07         15  
      47.40   51.67                                                
  5 Turner, Grace A      8 Tiger Sharks-LE      1:38.90    1:40.47         14  
      49.20   51.27                                                
  6 Valentic, Katarina   8 Penguins-OH          1:44.44    1:42.01         13  
      45.41   56.60                                                
  7 O'Keefe, Maggie      8 Penguins-OH          1:38.00    1:43.29         12  
      48.24   55.05                                                
  8 Knappins, Alyssa M   9 Tiger Sharks-LE      1:52.67    1:44.27         11  
      49.16   55.11                                                
  9 Armstrong, Sunetri   8 Tiger Sharks-LE           NT    1:45.65          9  
      48.20   57.45                                                
 10 Haas, Eryn N         8 Tiger Sharks-LE      2:15.47    1:45.97          7  
      50.17   55.80                                                
 11 Como, Colleen        8 Penguins-OH          1:46.66    1:47.94          6  
      51.26   56.68                                                
 12 Sapochetti, Lauren   8 Hudson Heat-LE            NT    1:49.93          5  
      55.72   54.21                                                
 13 Lewis, Lily M        8 Tiger Sharks-LE      2:01.21    1:49.99          4  
      52.96   57.03                                                
 14 Stratton, Emily L    9 Tiger Sharks-LE      1:52.72    1:50.11          3  
      54.75   55.36                                                
 15 Fuller, Julia M      9 Tiger Sharks-LE      1:56.12    1:51.49          2  
      51.14 1:00.35                                                
 16 Volk, Camille A      9 Tiger Sharks-LE      1:55.31    1:51.81          1  
      54.57   57.24                                                
 17 Dennis, Britny       9 DYP                       NT    1:52.76        
      54.24   58.52                                                
 18 Ingwer, Kelynn       9 Penguins-OH          1:57.75    1:53.82        
      50.04 1:03.78                                                
 19 Massey, Maddy L      8 GO-LE                     NT    2:02.91        
      49.17 1:13.74                                                
 20 Chapas, Kali B       9 Hudson Heat-LE       2:05.44    2:03.38        
      57.86 1:05.52                                                
 21 Anderson, Megan k    9 Tiger Sharks-LE      2:17.95    2:07.33        
    1:02.88 1:04.45                                                
 
Event 16  Boys 8-9 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nold, Braden R       9 Tiger Sharks-LE      1:26.80    1:23.58         20  
      38.63   44.95                                                
  2 Rakovec, Matt F      9 RYD-LE               1:28.71    1:27.46         17  
      41.89   45.57                                                
  3 Spicer, Nick R       9 Hudson Heat-LE       1:43.26    1:39.03         16  
      47.75   51.28                                                
  4 Bittle, Andrew M     9 Tiger Sharks-LE      1:38.81    1:42.86         15  
      48.33   54.53                                                
  5 Saxon, Danny J       8 Hudson Heat-LE       1:41.11    1:43.74         14  
      49.06   54.68                                                
  6 Heller, Michael T    8 Tiger Sharks-LE      1:43.87    1:44.11         13  
      48.29   55.82                                                
  7 Kraudel, Nate        9 GYB                  1:59.53    1:56.88         12  
      54.02 1:02.86                                                
  8 Hargas, Ryan         9 Wildcats-OH          1:56.48    1:56.94         11  
      54.53 1:02.41                                                
  9 Heffernan, Patrick   8 Hudson Heat-LE            NT    2:03.78          9  
      58.02 1:05.76                                                
 10 Cernava, John        8 GYB                  2:01.48    2:04.66          7  
      52.05 1:12.61                                                
 11 Kozar, George K      8 Hudson Heat-LE            NT    2:12.18          6  
    1:02.83 1:09.35                                                
 12 Kalmar, Adam         9 GYB                  2:07.13    2:18.58          5  
    1:03.75 1:14.83                                                
 -- Johnson, Alec        8 CPLY                 1:45.99         DQ        
      47.58   55.76                                                
 -- Lenz, Adam           8 NCY                       NT         DQ        
 
Event 17  Girls 12 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kinney, Chase       13 NCY                    25.16      24.92         20  
  2 Groeff, Elizabeth   13 NCY                       NT      26.57         17  
  3 Hoffman, Becca N    13 Tiger Sharks-LE        27.09      26.61         16  
  4 Murphy, Laura K     13 Hudson Heat-LE         27.55      26.67         15  
  5 Tullis, Lauren R    13 Tiger Sharks-LE        27.44      26.72         14  
  6 Shackelford, Amand  13 GYB                    27.65      27.33         13  
  7 Doerrer, Angie K    14 Hudson Heat-LE         28.01      27.79         12  
  8 Heller, Alyssa K    12 Tiger Sharks-LE        27.94      27.81         11  
  9 Sommers, Zoe E      12 Y-Neptunes-LE          29.19      28.14          9  
 10 Morrow, Mikayla     13 Y-Neptunes-LE          27.82      28.29          7  
 11 Shevchuk, Kaileen   12 RYD-LE                 29.35      28.63          6  
 12 Franz, Susan        12 NCY                    28.96      28.65          5  
 13 Sitler, Krista R    12 Tiger Sharks-LE        30.11      28.69          4  
 14 Kassinger, Jenna J  12 Tiger Sharks-LE        28.79      28.80          3  
 15 Moretti, Rachael L  13 Tiger Sharks-LE        28.44      28.93          2  
 16 Hershberger, Katel  13 GYB                    29.50      29.25          1  
 17 Remster, Kiersten   14 Sea Turtles            29.46      29.28        
 18 Sarac, Sibel E      12 Y-Neptunes-LE          29.46      29.29        
 19 Baer, Madison L     13 Tiger Sharks-LE        30.24      29.44        
 20 Stupecki, Victoria  13 Wildcats-OH            28.78      29.55        
 21 Mullens, Maggie     12 NCY                    29.52      29.59        
 21 Heidler, Elizabeth  12 Hudson Heat-LE         29.01      29.59        
 23 Vantrease, Kelly J  12 Tiger Sharks-LE        28.93      29.69        
 24 Mullins, Haley C    14 Tiger Sharks-LE        30.19      29.76        
 25 Aston, Kimberlee    12 NCY                    30.26      30.20        
 26 Fitzgerald, Bethan  12 GO-LE                  31.51      31.25        
 27 Jackson, Alexandri  12 GYB                    33.21      31.30        
 28 Bartik, Jessica A   13 Tiger Sharks-LE        32.23      31.33        
 29 Sebestyen, Emilee   13 Penguins-OH            33.03      31.41        
 30 Wilbur, Ainsley R   12 Tiger Sharks-LE        30.35      31.49        
 31 Crawford, Kelsey D  13 Hudson Heat-LE         31.08      31.51        
 32 Royer, Hannah       12 DYP                    34.44      31.60        
 33 Lyall, Abby         12 DYP                    37.57      31.83        
 34 Chester, Mary Clai  12 Tiger Sharks-LE        32.46      32.08        
 35 Hetrick, Tristine   13 GO-LE                  32.52      32.09        
 36 Prifti, Brenda      12 CPLY                   30.62      32.17        
 37 Wolanske, Sarah J   12 Tiger Sharks-LE        30.98      32.26        
 38 Leibensperger, Meg  12 GYB                    35.97      33.09        
 39 McNulty, Erin M     12 Tiger Sharks-LE        33.24      33.14        
 39 Caldwell, Alison P  13 Tiger Sharks-LE        31.44      33.14        
 41 Borkey, Kimberly    12 Wildcats-OH            33.08      33.17        
 42 Thomas, Madison A   13 Tiger Sharks-LE        34.54      34.24        
 43 Weber, Natesa       14 Penguins-OH            34.29      35.31        
 44 Foster, Brooke      13 NCY                    33.79      35.38        
 45 Schmidt, Sara M     12 Tiger Sharks-LE        36.72      35.41        
 46 Graehling, Lindsey  12 Penguins-OH            38.57      36.68        
 47 Williamson, Michae  13 Penguins-OH            37.03      37.13        
 48 Anderson, Emily E   12 Tiger Sharks-LE        32.50      37.47        
 49 Tondra, Krystin     13 NCY                    30.93      37.59        
 50 Coughenour, Emily   12 CPLY                   39.76      38.47        
 51 Turnbull, Hope V    12 Tiger Sharks-LE        34.77      38.53        
 52 Dennis, Chelsea     12 DYP                       NT      38.96        
 53 Wickland, Frankie   12 Tiger Sharks-LE        39.23      40.87        
 54 Hetrick, Taylor B   16 GO-LE                  42.58      44.77        
 55 Preston, Aryn       12 Penguins-OH            52.16      50.15        
 
Event 18  Boys 12 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hillyer, Ryan T     13 Tiger Sharks-LE        25.62      25.22         20  
  2 Vantrease, Cody P   13 Tiger Sharks-LE        26.41      25.64         17  
  3 Simcox, Peter       14 Sea Turtles            25.27      25.72         16  
  4 Allen, Nathaniel    13 NCY                    26.45      26.10         15  
  5 Scalli, John C      13 Sea Turtles            26.88      26.40         14  
  6 Gabriel, Parker A   13 Tiger Sharks-LE        26.51      26.60         13  
  7 Pech, Matthew       13 NCY                    27.71      26.65         12  
  8 Cox, Stephen        13 Penguins-OH            28.84      27.14         11  
  9 Belardo, Matt       13 GYB                       NT      27.29          9  
 10 Palazzo, Ross D     12 Tiger Sharks-LE        28.49      27.64          7  
 11 Anthony, James      14 NCY                    27.79      28.17          6  
 12 Comstock, Cooper    13 CPLY                   28.30      28.43          5  
 13 Depew, Jonathan G   13 Hudson Heat-LE         28.38      28.54          4  
 14 Jenkins, Griffin    13 GYB                    29.46      28.78          3  
 15 Lenz, Drew          12 NCY                    29.48      29.04          2  
 16 Englebry, Bradley   13 Sea Turtles            28.47      29.21          1  
 17 Wilson, Andrew      12 Tiger Sharks-LE        29.85      29.42        
 18 Kingan, Clay        13 NCY                    30.01      29.58        
 19 Snyder, Ryan        14 CPLY                   31.45      29.85        
 20 Evankovich, Ben     12 CPLY                   30.42      29.86        
 21 Dillon, Evan        12 NCY                    30.82      30.28        
 22 Earle, Jacob N      13 Tiger Sharks-LE        30.46      30.64        
 23 Bloch, Manuel       12 CPLY                   32.16      30.71        
 24 Gabriel, Mason A    13 Tiger Sharks-LE        29.09      31.10        
 25 Turnbull, Will J    12 Tiger Sharks-LE        31.74      31.30        
 26 Anthony, Sean       12 NCY                    29.59      31.46        
 27 Potter, Cameron C   13 Tiger Sharks-LE        32.18      31.86        
 28 Hawk, Dan           13 GYB                    32.95      31.88        
 29 Hershberger, Seth   12 GYB                    33.82      32.49        
 30 Kennedy, Zachary    12 NCY                    33.29      32.59        
 31 Hunt, Adam J        12 Tiger Sharks-LE        34.17      32.87        
 32 Ahern, Brendan      12 CPLY                   35.20      34.48        
 33 Alberts, Alex M     12 DYP                    36.43      35.06        
 34 Roseman, Matthew R  13 Tiger Sharks-LE        35.61      35.24        
 35 Bukosky, Aaron G    12 Tiger Sharks-LE        32.84      35.86        
 
Event 19  Girls 10-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glunt, Victoria     11 Wildcats-OH            27.65      28.29         20  
  2 Oryshkewych, Nina   11 RYD-LE                 29.99      29.49         17  
  3 Myers, Madison      11 CPLY                   29.18      29.63         16  
  4 Wenk, Kelsey A      11 Tiger Sharks-LE        30.10      29.71         15  
  5 Spann, Marcella L   10 Tiger Sharks-LE        30.12      29.87         14  
  6 Cabrera, Dani C     11 Y-Neptunes-LE          29.12      29.92         13  
  7 Trattner, Macy M    10 Tiger Sharks-LE        29.50      29.93         11.5
  7 Steponick, Jessica  10 RYD-LE                 30.93      29.93         11.5
  9 Kotchman, Halle M   11 RYD-LE                 31.49      30.44          9  
 10 Morrow, Jessie      11 Y-Neptunes-LE          30.72      31.01          7  
 11 Kotchman, Rachel A  11 RYD-LE                 31.25      31.18          6  
 12 Smith, DeAnna M     10 RYD-LE                 32.05      31.55          5  
 13 Miller, Cathryn S   11 Hudson Heat-LE         32.53      31.57          4  
 14 Torres, Leslie      11 RYD-LE                 32.12      31.62          3  
 15 Preske, Ivy         10 Wildcats-OH            33.95      31.77          2  
 16 Hillyer, Natalie Y  11 Tiger Sharks-LE           NT      31.92          1  
 17 Marshall, Morgan M  11 Tiger Sharks-LE        33.17      32.33        
 18 Knappins, Jordan K  11 Tiger Sharks-LE        32.94      32.75        
 19 Fenwick, Erin N     11 Tiger Sharks-LE        31.79      32.82        
 20 Rakovec, Maureen L  11 RYD-LE                 33.49      32.99        
 21 Beauchesne, Abigai  10 RYD-LE                 32.61      33.02        
 22 Sutter, Makayla     11 NCY                    33.40      33.31        
 23 Racioppi, Megan E   11 GO-LE                  33.80      33.40        
 24 Saxon, Gina M       11 Hudson Heat-LE         33.43      33.55        
 25 Berg, Jenna         10 NCY                    33.54      33.69        
 26 Kimble, Megan E     11 Hudson Heat-LE         33.70      33.86        
 27 Luedke, Sage J      11 Tiger Sharks-LE        33.00      34.03        
 28 Marshall, Madison   10 Tiger Sharks-LE        35.35      34.09        
 29 Snyder, Anna        11 CPLY                   32.81      34.20        
 30 Lenz, Abby          10 NCY                    36.04      34.58        
 31 Steer, Rachael O    11 Tiger Sharks-LE        34.97      34.70        
 32 Blaine, Miriam      10 NCY                    33.79      34.80        
 33 Hrosik, Haley K     11 Tiger Sharks-LE        34.56      34.86        
 34 Jenkins, Haley      11 GYB                    34.02      34.89        
 35 Loughrie, Olivia P  11 Tiger Sharks-LE        36.49      34.94        
 36 Donovan, Katie A    10 Hudson Heat-LE         38.29      35.24        
 37 Racioppi, Elesabet  10 GO-LE                  38.03      35.54        
 38 Jones, Bailey       11 NCY                    37.18      35.59        
 39 Kinney, GiGi        10 NCY                    41.35      36.34        
 40 Androulakakis, Ath  11 Hudson Heat-LE         37.45      36.50        
 41 Earle, Kirsten N    11 Tiger Sharks-LE        35.83      37.40        
 42 Wang, Rachel        10 GYB                    37.54      37.54        
 43 Rea, Megan          10 DYP                    41.24      37.70        
 44 Mikoda, Morgan      11 CPLY                   37.28      37.98        
 45 Coburn, Annelise H  10 Hudson Heat-LE         39.09      38.01        
 46 Addis, Victoria     10 DYP                    38.08      38.03        
 47 Foster, Lauren      11 NCY                    37.69      38.23        
 48 Zelenka, Shana      11 CPLY                   37.99      38.50        
 49 O'Keefe, Mikaila    10 Penguins-OH            45.00      38.73        
 50 Corrigan, Mary Gra  10 Hudson Heat-LE         39.69      38.84        
 51 Preston, Nicole     10 Penguins-OH            43.00      39.23        
 52 Weber, Mackenzie A  11 Tiger Sharks-LE        40.59      39.44        
 53 Dial, Abbey         10 DYP                    41.21      40.20        
 54 Ehmann, Lindsey     10 DYP                    40.72      41.59        
 55 Johnson, Jasmine A  10 Tiger Sharks-LE        48.90      41.71        
 56 Luketich, Becca A   10 Tiger Sharks-LE        44.96      43.39        
 57 Anthony, Dana       10 NCY                    45.98      45.11        
 58 Nadler, Abigail     10 NCY                    44.12      45.55        
 59 Coughenour, Claire  10 CPLY                   51.41      46.43        
 60 Boswell, Jennifer   10 CPLY                   52.46      47.73        
 61 Galehouse, Meredit  11 Tiger Sharks-LE        51.30      50.39        
 62 Williamson, Renee   10 Penguins-OH            51.60      52.09        
 63 Jakubow, Alexandra  11 DYP                    57.06      53.18        
 64 Zahler, Kaylee      10 Wildcats-OH          1:00.31      53.32        
 
Event 20  Boys 10-11 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Peter A      10 RYD-LE                 28.56      28.31         20  
  2 Stergar, Jared      11 Wildcats-OH            30.22      28.51         17  
  3 Krivacs, Jacob M    11 RYD-LE                 30.15      29.78         16  
  4 Kinney, Sam         11 NCY                    29.95      29.87         15  
  5 Richards, Justin    10 NCY                    30.39      30.55         14  
  6 Strumbel, Brady M   10 RYD-LE                 30.02      30.88         13  
  7 Kingan, Scot        11 NCY                    32.56      31.20         12  
  8 Harty, Ian          10 DYP                    32.82      31.87         11  
  9 Braumbaugh, Jake    10 CPLY                   31.14      31.96          9  
 10 Fuller, Michael     11 Silver Streaks         33.01      32.06          7  
 11 McNulty, Colin J    11 Tiger Sharks-LE        32.53      33.01          6  
 12 Alberts, Tony J     11 DYP                    32.34      33.08          5  
 13 Keefe, Patrick      11 CPLY                   33.58      33.14          4  
 14 Ganuelas, Mitchell  10 NCY                    33.13      33.22          3  
 15 Houk, Kyle R        10 Tiger Sharks-LE        33.38      33.31          2  
 16 Morrow, Seth        10 Y-Neptunes-LE          33.03      33.39          1  
 17 Jackson, Nathan C   11 GYB                    33.22      33.99        
 18 Betscakos, Antonio  11 DYP                    38.56      34.14        
 19 Shambaugh, Nichola  10 Penguins-OH            35.30      35.12        
 19 Marra, Sam W        10 GO-LE                  36.93      35.12        
 21 Torres, Alex        10 RYD-LE                 35.05      35.19        
 22 Plaster, Ethan      11 NCY                    36.75      35.35        
 23 Bloch, Emilio       11 CPLY                   37.83      35.36        
 24 Kovac, Andrew       11 Tiger Sharks-LE           NT      35.42        
 25 Brandle, Markus     11 NCY                       NT      36.04        
 26 Cernava, Joey       11 GYB                    37.77      36.69        
 27 McCarren, Michael   10 DYP                    40.82      36.97        
 28 Hartman, Tyler      11 CPLY                   38.28      37.03        
 28 Hudock, Sam G       11 Tiger Sharks-LE        38.90      37.03        
 30 Murphy, Connor C    11 Hudson Heat-LE         39.25      37.27        
 31 Capriola, Justin D  11 Tiger Sharks-LE        37.52      37.33        
 32 Armstrong, Darshaw  11 Tiger Sharks-LE        43.30      38.52        
 33 Podoll, Oliver V     9 Hudson Heat-LE            NT      39.39        
 34 Plentovich, Nichol  10 NCY                    40.94      39.72        
 35 Leibensperger, And  10 GYB                    43.69      40.19        
 36 Cochenour, Michael  11 NCY                    37.09      40.89        
 37 Ream, Brian         10 DYP                    44.87      42.81        
 38 Belardo, Alex       10 GYB                       NT      46.69        
 
Event 21  Girls 8-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palazzo, Gaby T      9 Tiger Sharks-LE        31.78      31.35         20  
  2 Lyons, Grace M       8 RYD-LE                 31.28      31.45         17  
  3 Haas, Maggie A       9 Tiger Sharks-LE        33.71      33.45         16  
  4 Smith, Gina M        9 RYD-LE                 34.34      34.57         15  
  5 Lochridge, Annie     9 NCY                    39.44      37.43         14  
  6 Hatfield, Lauren N   9 NCY                       NT      38.08         13  
  7 Timm, Lauren         9 CPLY                   41.49      39.00         12  
  8 Turner, Grace A      8 Tiger Sharks-LE        38.87      39.35         11  
  9 Valentic, Katarina   8 Penguins-OH            42.12      39.37          9  
 10 Knappins, Alyssa M   9 Tiger Sharks-LE        40.53      39.78          7  
 11 Coleman, Paige K     9 Tiger Sharks-LE        38.60      39.88          6  
 12 Agnor, Renee L       9 Tiger Sharks-LE        38.79      39.94          5  
 13 Huddleston, Samant   9 Tiger Sharks-LE        41.57      40.07          4  
 14 Plaster, Ellie       8 NCY                    46.48      40.17          3  
 15 Volk, Camille A      9 Tiger Sharks-LE        42.49      40.19          2  
 16 Dempsey, Rachel      8 Wildcats-OH            41.29      40.42          1  
 17 Armstrong, Sunetri   8 Tiger Sharks-LE        43.43      40.57        
 18 Incarnato, Miyauna   9 Tiger Sharks-LE        43.17      41.97        
 19 Weber, Malloree B    9 Tiger Sharks-LE        49.43      42.89        
 20 Trattner, Piper F    8 Tiger Sharks-LE        46.13      43.34        
 21 Hudock, Ellen P      9 Tiger Sharks-LE        44.01      43.48        
 22 Kampman, Corinne I   8 Tiger Sharks-LE        47.55      43.76        
 23 Dennis, Britny       9 DYP                    41.60      44.53        
 24 Chapas, Kali B       9 Hudson Heat-LE         44.04      45.19        
 25 Kirbabas, Lexie K    9 Hudson Heat-LE         53.12      45.78        
 26 Ingwer, Kelynn       9 Penguins-OH            51.25      45.90        
 27 Moran, Reyna         8 GYB                    46.37      46.08        
 28 Massey, Maddy L      8 GO-LE                  51.51      46.88        
 29 Mohr, Randi M        8 Tiger Sharks-LE        50.02      48.08        
 30 Preston, Megan       8 Penguins-OH            54.19      48.74        
 -- Sapochetti, Lauren   8 Hudson Heat-LE         45.41         DQ        
 -- Dimberio, Rachel N   9 Tiger Sharks-LE        49.25         DQ        
 -- Lochridge, Kate      8 NCY                    44.06         DQ        
 
Event 22  Boys 8-9 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heller, Michael T    8 Tiger Sharks-LE        36.35      35.46         20  
  2 Rakovec, Matt F      9 RYD-LE                 36.04      35.92         17  
  3 Bittle, Andrew M     9 Tiger Sharks-LE        37.49      36.58         16  
  4 Lenz, Adam           8 NCY                    37.63      36.98         15  
  5 Spicer, Nick R       9 Hudson Heat-LE         36.23      37.87         14  
  6 Kingan, Trent        8 NCY                    40.89      38.06         13  
  7 Kurlich, Richie A    8 Tiger Sharks-LE        41.53      38.61         12  
  8 Johnson, Alec        8 CPLY                   41.06      38.68         11  
  9 Sarac, Kamran        8 Y-Neptunes-LE          41.36      39.26          9  
 10 Kramer, Jack B       8 Tiger Sharks-LE        42.40      40.61          7  
 11 Grubar, Corey        9 Penguins-OH            44.06      41.52          6  
 12 Betscakos, Maximus   8 DYP                    46.51      42.17          5  
 13 Saxon, Danny J       8 Hudson Heat-LE         40.37      42.50          4  
 14 Shambaugh, Colin     8 Penguins-OH            43.42      42.98          3  
 15 Atkinson, Joshua     9 GYB                    44.05      43.19          2  
 16 Mullee, Ryan         8 Penguins-OH            42.69      43.52          1  
 17 Ruscin, Dylan M      8 Hudson Heat-LE         43.56      43.72        
 18 Moretti, Nathan J    8 Tiger Sharks-LE        42.15      43.75        
 19 Hillyer, Tommy M     9 Tiger Sharks-LE        43.98      43.95        
 20 Embry, Kyle J        9 Hudson Heat-LE         47.04      44.11        
 21 Krivacs, Nicholas    9 RYD-LE                 47.23      45.10        
 22 Cernava, John        8 GYB                    41.02      45.86        
 23 Milligin, Ryan       9 DYP                    52.59      46.67        
 24 Kalmar, Adam         9 GYB                    47.67      46.99        
 25 Parianos, Joseph P   8 Tiger Sharks-LE        49.72      47.55        
 26 Dillon, Austin       8 NCY                    47.55      47.75        
 27 Hargas, Ryan         9 Wildcats-OH            47.10      48.19        
 28 Kurlich, Andrew F    8 Tiger Sharks-LE        47.04      48.23        
 29 Mulcahey, Nathan J   9 Hudson Heat-LE         49.40      48.74        
 30 Kozar, George K      8 Hudson Heat-LE         56.27      49.52        
 31 Houston, Alex D      9 GO-LE                1:03.95      59.41        
 32 Williams, Colby M    9 GO-LE                1:06.64    1:05.07        
 33 Cole, Mason E        8 GO-LE                1:03.49    1:18.11        
 
Event 23  Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giova   7 Tiger Sharks-LE        16.72      16.80         20  
  2 Oryshkewych, Anya    7 RYD-LE                 17.15      16.85         17  
  3 Hynd, Meadow         7 Wildcats-OH            17.92      17.39         16  
  4 Mitalski, Elizabet   7 Hudson Heat-LE         20.20      18.50         15  
  5 Evans, Anne M        7 GO-LE                  19.53      18.78         14  
  6 Langius, Phoebe      7 Penguins-OH            20.26      19.10         13  
  7 Vizmeg, Lorna E      7 Tiger Sharks-LE        20.44      19.43         12  
  8 Zahler, Annika E     7 Tiger Sharks-LE        20.22      20.08         11  
  9 Ambroziak, Rachel    7 Hudson Heat-LE         22.45      20.15          9  
 10 McCarthy, Sam        7 Penguins-OH            21.25      20.80          7  
 11 Leffler, Belle       6 RYD-LE                 22.06      20.85          6  
 12 Dial, Mandy          7 DYP                       NT      21.76          5  
 13 Clark, Madison       6 Penguins-OH            24.95      23.17          4  
 14 Haas, Molly K        6 Tiger Sharks-LE        25.74      25.16          3  
 15 Hargas, Emily        7 Wildcats-OH            25.11      26.31          2  
 
Event 24  Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Leo J         6 RYD-LE                 18.27      17.84         20  
  2 Snyder, Graden       7 Penguins-OH            22.87      19.94         17  
  3 Kinney, Ted          7 NCY                    22.55      20.25         16  
  4 Plentovich, Max      7 NCY                    21.79      20.57         15  
  5 Grebb, Kyle D        7 Tiger Sharks-LE        25.00      21.43         14  
  6 Mullee, Connor       7 Penguins-OH            20.46      21.95         13  
  7 Welcsh, Jack         6 CPLY                   25.94      23.71         12  
  8 Madden, Jackson      7 CPLY                   25.65      24.35         11  
  9 Volk, Russel T       6 Tiger Sharks-LE        27.77      24.64          9  
 10 Williams, Drew       7 GO-LE                  34.04      26.29          7  
 11 Goodman, Jason B     6 Hudson Heat-LE         28.65      26.91          6  
 12 Mork, Owen W         7 Hudson Heat-LE         25.06      28.61          5  
 13 Caldwell, Eric E     6 Tiger Sharks-LE        32.62      33.31          4  
 14 Kalmar, Ryan         7 GYB                    28.74      34.43          3  
 15 Cappabianca, Vitto   4 Tiger Sharks-LE        36.25      35.61          2  
 
Event 25  Girls 12 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hornis, Marscha D   13 Hudson Heat-LE            NT    3:00.63         20  
      37.99   45.29   48.58   48.77                                
  2 Dyer, Maddie E      12 Hudson Heat-LE            NT    3:16.53         17  
      38.91   51.02   53.75   52.85                                
  3 Thorne, Meghan C    12 Hudson Heat-LE            NT    3:18.47         16  
      40.48   50.53   53.77   53.69                                
 
Event 26  Boys 12 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holcomb, Brian O    12 Hudson Heat-LE            NT    3:06.38         20  
      40.71   48.00   48.88   48.79                                
  2 Moffa, Doni A       12 Hudson Heat-LE            NT    3:14.27         17  
      43.88   48.83   51.35   50.21                                
  3 Ambroziak, Adam I   12 Hudson Heat-LE            NT    3:59.30         16  
      48.18   59.41 2:11.71                                        
 -- Clampffer, Cole K   11 Hudson Heat-LE            NT         DQ        
      42.78   51.51   54.52   50.76                                
 
Event 27  Girls 10-11 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oryshkewych, Nina   11 RYD-LE               1:23.09    1:13.87         20  
      34.11   39.76                                                
  2 Myers, Madison      11 CPLY                 1:20.99    1:17.99         17  
      36.01   41.98                                                
  3 Marra, Rebecca A    11 GO-LE                1:34.85    1:22.57         16  
      37.89   44.68                                                
  4 Cabrera, Dani C     11 Y-Neptunes-LE        1:28.93    1:26.38         15  
      37.73   48.65                                                
  5 Roberts, Carleigh   10 Hudson Heat-LE            NT    1:36.57         14  
      42.74   53.83                                                
  6 Knappins, Jordan K  11 Tiger Sharks-LE           NT    1:37.26         13  
      43.47   53.79                                                
  7 Ambroziak, Leah C   10 Hudson Heat-LE       1:37.48    1:40.25         12  
      44.49   55.76                                                
  8 Lowman, Erin N      10 Hudson Heat-LE            NT    2:09.54         11  
      56.16 1:13.38                                                
  9 Corrigan, Mary Gra  10 Hudson Heat-LE            NT    2:30.85          9  
    1:06.28 1:24.57                                                
 
Event 27  Girls 12 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kinney, Chase       13 NCY                  1:05.00    1:04.92         20  
      29.39   35.53                                                
  2 Tullis, Lauren R    13 Tiger Sharks-LE      1:10.16    1:05.92         17  
      30.57   35.35                                                
  3 Hoffman, Becca N    13 Tiger Sharks-LE           NT    1:11.01         16  
      32.52   38.49                                                
  4 Heid, Jenni J       13 Tiger Sharks-LE      1:11.88    1:11.53         15  
      33.09   38.44                                                
  5 Mullins, Haley C    14 Tiger Sharks-LE      1:16.89    1:15.57         14  
      35.80   39.77                                                
  6 Shackelford, Amand  13 GYB                       NT    1:18.95         13  
      34.68   44.27                                                
  7 Kassinger, Jenna J  12 Tiger Sharks-LE           NT    1:20.41         12  
      35.41   45.00                                                
  8 Vitalone, Kara Mia  13 Penguins-OH          1:19.23    1:21.61         11  
      37.62   43.99                                                
  9 McNulty, Erin M     12 Tiger Sharks-LE           NT    1:22.92          9  
      37.25   45.67                                                
 10 Wolanske, Sarah J   12 Tiger Sharks-LE           NT    1:23.88          7  
      37.49   46.39                                                
 11 Aston, Kimberlee    12 NCY                       NT    1:25.70          6  
      37.74   47.96                                                
 12 Hetrick, Tristine   13 GO-LE                1:39.65    1:38.84          5  
      44.30   54.54                                                
 13 Dennis, Chelsea     12 DYP                       NT    1:50.64          4  
      50.24 1:00.40                                                
 
Event 28  Boys 10-11 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, Simon J     10 Tiger Sharks-LE           NT    1:14.37         20  
      33.88   40.49                                                
 -- Mulcahey, Brendon   11 Hudson Heat-LE            NT         DQ        
      41.95   52.69                                                
 
Event 28  Boys 12 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ball, David N       18 Tiger Sharks-LE           NT      55.31         20  
      25.34   29.97                                                
  2 Allen, Nathaniel    13 NCY                  1:05.26    1:04.74         17  
      30.20   34.54                                                
  3 Hillyer, Ryan T     13 Tiger Sharks-LE      1:08.18    1:06.15         16  
      30.62   35.53                                                
  4 Preston, Jeremy     13 Penguins-OH          1:10.07    1:08.62         15  
  5 Anthony, James      14 NCY                  1:06.82    1:09.74         14  
      32.60   37.14                                                
  6 Scalli, John C      13 Sea Turtles          1:12.71    1:10.60         13  
      32.86   37.74                                                
  7 Gabriel, Parker A   13 Tiger Sharks-LE      1:11.97    1:11.14         12  
      32.71   38.43                                                
  8 Depew, Jonathan G   13 Hudson Heat-LE       1:12.69    1:11.60         11  
      33.73   37.87                                                
  9 Palazzo, Ross D     12 Tiger Sharks-LE      1:16.61    1:11.76          9  
      33.20   38.56                                                
 10 Sedlak, Tristan     12 NCY                       NT    1:23.43          7  
      35.82   47.61                                                
 11 Ahern, Brendan      12 CPLY                 1:45.99    1:40.44          6  
      46.25   54.19                                                
 
Event 29  Girls 10-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shvorob, Cheyenne   11 Wildcats-OH            32.87      33.59         20  
  2 Trattner, Macy M    10 Tiger Sharks-LE        33.46      33.68         17  
  3 Swanson, Casey      10 NCY                    37.26      37.13         16  
  4 Kotchman, Rachel A  11 RYD-LE                 37.84      37.41         15  
  5 Torres, Leslie      11 RYD-LE                 36.24      37.51         14  
  6 Saxon, Gina M       11 Hudson Heat-LE         41.55      37.83         12.5
  6 Hillyer, Natalie Y  11 Tiger Sharks-LE           NT      37.83         12.5
  8 Rakovec, Maureen L  11 RYD-LE                 39.70      37.94         11  
  9 Neal, Claire        11 GYB                    38.60      38.25          9  
 10 Earle, Kirsten N    11 Tiger Sharks-LE        39.00      38.54          7  
 11 Kimble, Megan E     11 Hudson Heat-LE         39.76      39.15          6  
 12 Beauchesne, Abigai  10 RYD-LE                    NT      39.39          5  
 13 Metzger, Alexandra  11 NCY                    45.87      40.58          4  
 14 Steer, Rachael O    11 Tiger Sharks-LE        41.90      40.66          3  
 15 Marshall, Madison   10 Tiger Sharks-LE        38.92      41.77          2  
 16 Klions, Laura       11 CPLY                   42.48      43.75          1  
 17 Androulakakis, Ath  11 Hudson Heat-LE         41.61      44.09        
 18 Mikoda, Morgan      11 CPLY                   49.37      48.38        
 19 Johnson, Jasmine A  10 Tiger Sharks-LE        52.05      50.87        
 20 DeAlba, Adrienne E  11 Hudson Heat-LE            NT      51.59        
 21 Zelenka, Shana      11 CPLY                   53.91      52.65        
 22 Rambacher, Andrea   10 NCY                    54.73      54.12        
 -- Jenkins, Haley      11 GYB                    43.62         DQ        
 
Event 30  Boys 10-11 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Peter A      10 RYD-LE                 32.93      32.42         20  
  2 Stergar, Jared      11 Wildcats-OH            33.45      32.84         17  
  3 Braumbaugh, Jake    10 CPLY                   34.51      34.43         16  
  4 Strumbel, Brady M   10 RYD-LE                 35.51      34.88         15  
  5 Kingan, Scot        11 NCY                    35.28      35.72         14  
  6 Heropoulos, Johnny  11 NCY                    33.43      36.14         13  
  7 McNulty, Colin J    11 Tiger Sharks-LE        37.98      38.99         12  
  8 Fuller, Michael     11 Silver Streaks         45.08      39.11         11  
  9 Kovac, Andrew       11 Tiger Sharks-LE           NT      39.32          9  
 10 Patrick, Ryan S     11 Hudson Heat-LE         40.54      40.32          7  
 11 Capriola, Rory A    11 Tiger Sharks-LE        43.71      41.63          6  
 12 Plentovich, Nichol  10 NCY                    48.37      45.40          5  
 13 Armstrong, Darshaw  11 Tiger Sharks-LE        48.47      46.87          4  
 14 Hudock, Sam G       11 Tiger Sharks-LE        44.42      48.51          3  
 15 Cochenour, Michael  11 NCY                       NT      48.76          2  
 16 Dennis, Drake       10 DYP                    50.82      49.70          1  
 17 Marra, Sam W        10 GO-LE                  53.53      53.03        
 18 Belardo, Alex       10 GYB                       NT      58.47        
 
Event 31  Girls 8-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palazzo, Gaby T      9 Tiger Sharks-LE        37.37      36.87         20  
  2 Haas, Maggie A       9 Tiger Sharks-LE        38.40      37.20         17  
  3 Smith, Gina M        9 RYD-LE                 42.15      41.13         16  
  4 Lochridge, Annie     9 NCY                    55.53      46.38         15  
  5 Valentic, Katarina   8 Penguins-OH            44.00      49.05         14  
  6 Agnor, Renee L       9 Tiger Sharks-LE        52.41      50.34         12.5
  6 O'Keefe, Maggie      8 Penguins-OH            50.00      50.34         12.5
  8 Trattner, Piper F    8 Tiger Sharks-LE           NT      50.44         11  
  9 Armstrong, Sunetri   8 Tiger Sharks-LE           NT      51.47          9  
 10 Stratton, Emily L    9 Tiger Sharks-LE        49.78      53.69          7  
 11 Hudock, Ellen P      9 Tiger Sharks-LE           NT      54.26          6  
 12 Lewis, Lily M        8 Tiger Sharks-LE           NT      56.53          5  
 13 Weber, Malloree B    9 Tiger Sharks-LE        52.60      56.73          4  
 14 Chapas, Kali B       9 Hudson Heat-LE       1:00.79    1:02.61          3  
 15 Sapochetti, Lauren   8 Hudson Heat-LE       1:00.62    1:04.09          2  
 16 Preston, Megan       8 Penguins-OH            59.00    1:04.85          1  
 -- Lochridge, Kate      8 NCY                       NT         DQ        
 -- Incarnato, Miyauna   9 Tiger Sharks-LE      1:04.70         DQ        
 
Event 32  Boys 8-9 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nold, Braden R       9 Tiger Sharks-LE        35.08      37.33         20  
  2 Kingan, Trent        8 NCY                       NT      41.75         17  
  3 Mullens, Nate        9 NCY                    48.32      44.75         16  
  4 Kurlich, Richie A    8 Tiger Sharks-LE           NT      45.77         15  
  5 Miles, Matthias      9 NCY                    55.50      47.30         14  
  6 Heller, Michael T    8 Tiger Sharks-LE           NT      49.60         13  
  7 Mullee, Ryan         8 Penguins-OH            49.00      50.32         12  
  8 Podoll, Oliver V     9 Hudson Heat-LE            NT      52.36         11  
  9 Bittle, Andrew M     9 Tiger Sharks-LE        50.31      52.63          9  
 10 Kraudel, Nate        9 GYB                    53.38      54.53          7  
 11 Krivacs, Nicholas    9 RYD-LE               1:02.51      57.35          6  
 12 Saxon, Danny J       8 Hudson Heat-LE         54.86      57.78          5  
 13 Heffernan, Patrick   8 Hudson Heat-LE            NT      58.94          4  
 14 Kramer, Jack B       8 Tiger Sharks-LE           NT    1:02.95          3  
 15 Kozar, George K      8 Hudson Heat-LE            NT    1:16.59          2  
 -- Dillon, Austin       8 NCY                       NT         DQ        
 -- Cole, Mason E        8 GO-LE                     NT         DQ        
 -- Milligin, Ryan       9 DYP                    59.01         DQ        
 
Event 33  Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giova   7 Tiger Sharks-LE        18.19      20.52         20  
  2 Oryshkewych, Anya    7 RYD-LE                 19.31      21.58         17  
  3 McCarthy, Sam        7 Penguins-OH            24.03      22.49         16  
  4 Evans, Anne M        7 GO-LE                  25.56      23.37         15  
  5 Mitalski, Elizabet   7 Hudson Heat-LE            NT      23.41         14  
  6 Langius, Phoebe      7 Penguins-OH            23.89      23.53         13  
  7 Leffler, Belle       6 RYD-LE                 23.99      23.62         12  
  8 Hynd, Meadow         7 Wildcats-OH            25.37      24.21         11  
  9 Zahler, Annika E     7 Tiger Sharks-LE        25.46      25.02          9  
 10 Vizmeg, Lorna E      7 Tiger Sharks-LE        24.22      25.11          7  
 11 Sedlak, Madison      7 NCY                    31.79      26.60          6  
 12 Dial, Mandy          7 DYP                    29.50      27.76          5  
 13 Ambroziak, Rachel    7 Hudson Heat-LE         29.33      30.70          4  
 14 Houston, Kerri E     7 GO-LE                  42.88      38.75          3  
 
Event 34  Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tondra, Jason        7 NCY                    30.93      24.50         20  
  2 Madden, Jackson      7 CPLY                   39.68      26.08         17  
  3 Dirker, Xavier R     7 Tiger Sharks-LE        26.32      27.66         16  
  4 Plentovich, Max      7 NCY                    28.92      28.40         15  
  5 Grebb, Kyle D        7 Tiger Sharks-LE        32.04      28.63         14  
  6 Mullee, Connor       7 Penguins-OH            30.72      29.69         13  
  7 Williams, Drew       7 GO-LE                     NT      37.83         12  
  8 Volk, Russel T       6 Tiger Sharks-LE        33.08      38.84         11  
  9 Cappabianca, Vitto   4 Tiger Sharks-LE        48.59      43.31          9  
 -- Snyder, Graden       7 Penguins-OH            27.89         DQ        
 -- Welcsh, Jack         6 CPLY                   35.99         DQ        
 
Event 35  Girls 12 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kinney, Chase       13 NCY                    55.69      56.86         20  
      26.85   30.01                                                
  2 Groeff, Elizabeth   13 NCY                       NT      59.41         17  
      27.88   31.53                                                
  3 Doerrer, Angie K    14 Hudson Heat-LE       1:00.60    1:00.51         16  
      28.88   31.63                                                
  4 Hoffman, Becca N    13 Tiger Sharks-LE      1:00.17    1:00.80         15  
      29.41   31.39                                                
  5 Beam, Olivia        13 NCY                  1:00.98    1:01.45         14  
      28.77   32.68                                                
  6 Shevchuk, Kaileen   12 RYD-LE               1:03.88    1:02.58         13  
      29.85   32.73                                                
  7 Heid, Jenni J       13 Tiger Sharks-LE      1:04.32    1:02.59         12  
      30.36   32.23                                                
  8 Heller, Alyssa K    12 Tiger Sharks-LE      1:03.26    1:03.45         11  
      30.54   32.91                                                
  9 Prifti, Brenda      12 CPLY                 1:06.22    1:04.39          9  
      30.44   33.95                                                
 10 Franz, Susan        12 NCY                  1:06.68    1:04.47          7  
      30.06   34.41                                                
 11 Baer, Madison L     13 Tiger Sharks-LE      1:06.14    1:04.94          6  
      31.58   33.36                                                
 12 Hershberger, Katel  13 GYB                  1:06.21    1:05.31          5  
      30.81   34.50                                                
 13 Fitzgerald, Bethan  12 GO-LE                1:06.92    1:05.39          4  
      31.20   34.19                                                
 14 Vantrease, Kelly J  12 Tiger Sharks-LE      1:06.51    1:05.50          3  
      32.01   33.49                                                
 15 Mullens, Maggie     12 NCY                  1:08.09    1:06.20          2  
      31.31   34.89                                                
 16 Moretti, Rachael L  13 Tiger Sharks-LE      1:04.46    1:06.59          1  
      31.26   35.33                                                
 17 Aston, Kimberlee    12 NCY                  1:07.13    1:06.74        
      32.07   34.67                                                
 18 Sarac, Sibel E      12 Y-Neptunes-LE        1:05.01    1:06.79        
      32.26   34.53                                                
 19 Stupecki, Victoria  13 Wildcats-OH          1:04.86    1:06.99        
      31.81   35.18                                                
 20 Tondra, Krystin     13 NCY                  1:06.75    1:07.47        
      32.25   35.22                                                
 21 Kassinger, Jenna J  12 Tiger Sharks-LE      1:06.61    1:08.77        
      32.17   36.60                                                
 22 Sebestyen, Emilee   13 Penguins-OH          1:08.35    1:09.25        
      33.38   35.87                                                
 23 Vitalone, Kara Mia  13 Penguins-OH          1:14.61    1:09.87        
 24 Caldwell, Alison P  13 Tiger Sharks-LE      1:14.08    1:10.71        
      34.11   36.60                                                
 25 Jackson, Alexandri  12 GYB                  1:11.90    1:10.74        
      33.10   37.64                                                
 26 Schwartz, Kat       13 GYB                  1:14.98    1:12.29        
      34.37   37.92                                                
 27 Borkey, Kimberly    12 Wildcats-OH          1:13.33    1:13.04        
      35.01   38.03                                                
 28 Lyall, Abby         12 DYP                       NT    1:13.10        
      34.49   38.61                                                
 29 Royer, Hannah       12 DYP                  1:14.67    1:13.38        
      33.33   40.05                                                
 30 Chester, Mary Clai  12 Tiger Sharks-LE      1:12.39    1:14.96        
      34.92   40.04                                                
 31 Weber, Natesa       14 Penguins-OH          1:15.00    1:15.11        
      35.62   39.49                                                
 32 Hetrick, Tristine   13 GO-LE                1:15.59    1:15.94        
      35.79   40.15                                                
 33 Schmidt, Sara M     12 Tiger Sharks-LE      1:20.66    1:17.89        
      37.65   40.24                                                
 34 Thomas, Madison A   13 Tiger Sharks-LE      1:18.79    1:18.54        
      37.72   40.82                                                
 35 Turnbull, Hope V    12 Tiger Sharks-LE      1:21.17    1:22.78        
      39.37   43.41                                                
 36 Dennis, Chelsea     12 DYP                  1:28.00    1:30.50        
      41.79   48.71                                                
 37 Graehling, Lindsey  12 Penguins-OH          1:37.66    1:31.07        
      41.52   49.55                                                
 38 Hetrick, Taylor B   16 GO-LE                1:41.30    1:39.86        
 39 Wickland, Frankie   12 Tiger Sharks-LE      1:41.91    1:39.87        
      47.60   52.27                                                
 40 Preston, Aryn       12 Penguins-OH          1:54.41    1:51.93        
      52.43   59.50                                                
 
Event 36  Boys 12 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hillyer, Ryan T     13 Tiger Sharks-LE        56.04      56.09         20  
      27.44   28.65                                                
  2 Vantrease, Cody P   13 Tiger Sharks-LE        57.40      56.45         17  
      27.27   29.18                                                
  3 Simcox, Peter       14 Sea Turtles            57.56      56.65         16  
      26.52   30.13                                                
  4 Braman, Kory M      13 Tiger Sharks-LE      1:00.10      57.59         15  
      27.17   30.42                                                
  5 Allen, Nathaniel    13 NCY                    59.44      58.40         14  
      28.49   29.91                                                
  6 Pech, Matthew       13 NCY                    59.05      58.56         13  
      28.14   30.42                                                
  7 Watson, Stephen     12 NCY                  1:03.13      59.05         12  
      27.41   31.64                                                
  8 Wang, Joshua        12 GYB                  1:01.14    1:00.93         11  
      28.30   32.63                                                
  9 Gabriel, Parker A   13 Tiger Sharks-LE        59.59    1:01.51          9  
      29.29   32.22                                                
 10 Anthony, James      14 NCY                  1:00.73    1:02.07          7  
      29.84   32.23                                                
 11 Comstock, Cooper    13 CPLY                 1:04.70    1:02.16          6  
      29.53   32.63                                                
 12 Lenz, Drew          12 NCY                  1:04.64    1:03.20          5  
      30.22   32.98                                                
 13 Preston, Jeremy     13 Penguins-OH          1:07.93    1:03.94          4  
      31.08   32.86                                                
 14 Jenkins, Griffin    13 GYB                  1:05.41    1:04.95          3  
      30.30   34.65                                                
 15 Englebry, Bradley   13 Sea Turtles          1:05.63    1:05.40          2  
      31.54   33.86                                                
 16 Snyder, Ryan        14 CPLY                 1:11.09    1:05.71          1  
      32.29   33.42                                                
 17 Dillon, Evan        12 NCY                  1:09.08    1:07.66        
      32.05   35.61                                                
 18 Earle, Jacob N      13 Tiger Sharks-LE      1:08.45    1:07.70        
      33.18   34.52                                                
 19 Wilson, Andrew      12 Tiger Sharks-LE      1:09.88    1:07.82        
      32.31   35.51                                                
 20 Kingan, Clay        13 NCY                  1:13.88    1:08.90        
      32.44   36.46                                                
 21 Anthony, Sean       12 NCY                  1:19.39    1:09.14        
      33.26   35.88                                                
 22 Gabriel, Mason A    13 Tiger Sharks-LE      1:02.35    1:09.57        
      32.20   37.37                                                
 23 Turnbull, Will J    12 Tiger Sharks-LE      1:08.88    1:10.09        
      33.40   36.69                                                
 24 Nix, David T        12 Tiger Sharks-LE      1:11.62    1:10.84        
      34.87   35.97                                                
 25 Hawk, Dan           13 GYB                  1:17.71    1:10.99        
      34.04   36.95                                                
 26 Potter, Cameron C   13 Tiger Sharks-LE      1:13.16    1:11.15        
      33.42   37.73                                                
 27 Evankovich, Ben     12 CPLY                 1:11.10    1:11.16        
      33.15   38.01                                                
 28 Kennedy, Zachary    12 NCY                  1:14.70    1:11.31        
      32.81   38.50                                                
 29 Ahern, Brendan      12 CPLY                 1:20.03    1:15.22        
      36.55   38.67                                                
 30 Bukosky, Aaron G    12 Tiger Sharks-LE      1:36.94    1:15.72        
      36.72   39.00                                                
 31 Hershberger, Seth   12 GYB                  1:18.88    1:16.71        
      36.82   39.89                                                
 32 Alberts, Alex M     12 DYP                  1:32.63    1:18.67        
      37.41   41.26                                                
 
Event 37  Girls 10-11 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glunt, Victoria     11 Wildcats-OH          1:01.84    1:01.92         20  
      30.08   31.84                                                
  2 Spann, Marcella L   10 Tiger Sharks-LE      1:07.25    1:06.55         17  
      32.32   34.23                                                
  3 Trattner, Macy M    10 Tiger Sharks-LE      1:06.41    1:06.57         16  
      33.08   33.49                                                
  4 Steponick, Jessica  10 RYD-LE               1:08.66    1:06.59         15  
      31.68   34.91                                                
  5 Kotchman, Halle M   11 RYD-LE               1:08.71    1:06.83         14  
      32.32   34.51                                                
  6 Shvorob, Cheyenne   11 Wildcats-OH          1:06.44    1:08.09         13  
      32.82   35.27                                                
  7 Smith, DeAnna M     10 RYD-LE               1:10.68    1:08.70         12  
      33.12   35.58                                                
  8 Torres, Leslie      11 RYD-LE               1:10.52    1:10.31         11  
      33.48   36.83                                                
  9 Wenk, Kelsey A      11 Tiger Sharks-LE      1:13.16    1:10.33          9  
      34.15   36.18                                                
 10 Marra, Rebecca A    11 GO-LE                1:12.68    1:13.06          7  
      35.40   37.66                                                
 11 Kirsch, Jordan      11 NCY                  1:14.33    1:13.48          6  
      35.28   38.20                                                
 12 Beauchesne, Abigai  10 RYD-LE               1:15.23    1:13.93          5  
      35.39   38.54                                                
 13 Novak, Alyssa       11 NCY                  1:14.51    1:14.25          4  
      35.63   38.62                                                
 14 Marshall, Morgan M  11 Tiger Sharks-LE      1:13.90    1:14.33          3  
 15 Hrosik, Haley K     11 Tiger Sharks-LE      1:19.75    1:15.74          2  
      36.29   39.45                                                
 16 Berg, Jenna         10 NCY                  1:17.85    1:17.32          1  
      36.20   41.12                                                
 17 Snyder, Anna        11 CPLY                 1:13.41    1:17.52        
      36.50   41.02                                                
 18 Lenz, Abby          10 NCY                  1:23.46    1:18.05        
      37.29   40.76                                                
 19 Carter, Mary N      11 Tiger Sharks-LE      1:19.35    1:18.22        
      37.94   40.28                                                
 20 Houk, Samantha J    10 Tiger Sharks-LE      1:33.63    1:18.82        
      37.81   41.01                                                
 21 Blaine, Miriam      10 NCY                  1:28.79    1:21.23        
      40.04   41.19                                                
 22 Loughrie, Olivia P  11 Tiger Sharks-LE      1:24.65    1:21.37        
      39.06   42.31                                                
 23 Schaper, Jessica    11 NCY                       NT    1:22.46        
      39.64   42.82                                                
 24 Kinney, GiGi        10 NCY                  1:33.01    1:22.83        
      38.73   44.10                                                
 25 Randall, MacKenzie  10 Tiger Sharks-LE      1:29.60    1:23.45        
      40.76   42.69                                                
 26 Wang, Rachel        10 GYB                  1:28.92    1:26.78        
      41.40   45.38                                                
 27 Harkness, Kelsey    11 DYP                  1:36.40    1:27.01        
      41.42   45.59                                                
 28 Addis, Victoria     10 DYP                  1:41.73    1:28.21        
      42.03   46.18                                                
 29 Kozusko, Courtney   10 Tiger Sharks-LE      1:38.19    1:28.37        
      43.71   44.66                                                
 30 Tetty-fio, Adjoa Y  10 Tiger Sharks-LE      1:35.21    1:30.19        
      43.73   46.46                                                
 31 Jenkins, Alyssa     11 GYB                       NT    1:34.79        
      43.77   51.02                                                
 32 Rambacher, Andrea   10 NCY                       NT    1:39.43        
      47.31   52.12                                                
 33 Ehmann, Lindsey     10 DYP                       NT    1:42.04        
      47.39   54.65                                                
 34 Jakubow, Alexandra  11 DYP                  1:51.85    2:04.24        
      59.98 1:04.26                                                
 -- Racioppi, Elesabet  10 GO-LE                1:17.89         DQ        
      39.47   44.22                                                
 
Event 38  Boys 10-11 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Peter A      10 RYD-LE               1:03.37    1:01.63         20  
      29.50   32.13                                                
  2 Stergar, Jared      11 Wildcats-OH          1:07.13    1:03.25         17  
      29.85   33.40                                                
  3 Kinney, Sam         11 NCY                  1:05.03    1:04.22         16  
      30.69   33.53                                                
  4 Vantrease, Kyle W   10 Tiger Sharks-LE      1:07.45    1:09.11         15  
      31.70   37.41                                                
  5 Strumbel, Brady M   10 RYD-LE               1:07.72    1:09.72         14  
  6 Patrick, Ryan S     11 Hudson Heat-LE       1:09.45    1:09.83         13  
      33.31   36.52                                                
  7 Braumbaugh, Jake    10 CPLY                 1:08.94    1:10.62         12  
      34.02   36.60                                                
  8 Richards, Justin    10 NCY                  1:09.64    1:10.79         11  
      33.97   36.82                                                
  9 Jackson, Nathan C   11 GYB                  1:16.75    1:13.55          9  
      34.32   39.23                                                
 10 Houk, Kyle R        10 Tiger Sharks-LE      1:17.35    1:14.60          7  
      35.77   38.83                                                
 11 Fuller, Michael     11 Silver Streaks       1:21.82    1:14.67          6  
      34.89   39.78                                                
 12 Keefe, Patrick      11 CPLY                 1:17.38    1:15.86          5  
      35.13   40.73                                                
 13 Alberts, Tony J     11 DYP                  1:14.59    1:17.11          4  
      35.72   41.39                                                
 14 Betscakos, Antonio  11 DYP                  1:20.17    1:17.61          3  
      36.73   40.88                                                
 15 Zellers, Andrew     11 NCY                  1:19.10    1:18.84          2  
      37.11   41.73                                                
 16 Harty, Ian          10 DYP                       NT    1:19.42          1  
      37.90   41.52                                                
 17 Shambaugh, Nichola  10 Penguins-OH          1:22.03    1:19.76        
      37.19   42.57                                                
 18 Capriola, Rory A    11 Tiger Sharks-LE      1:19.70    1:20.83        
      37.81   43.02                                                
 19 Plaster, Ethan      11 NCY                  1:22.41    1:23.49        
      38.42   45.07                                                
 20 Murphy, Connor C    11 Hudson Heat-LE            NT    1:25.49        
      40.12   45.37                                                
 21 Hudock, Sam G       11 Tiger Sharks-LE      1:32.64    1:27.16        
      40.56   46.60                                                
 22 Cernava, Joey       11 GYB                  1:24.53    1:28.33        
      41.91   46.42                                                
 23 Schoonover, AJ      10 GYB                  1:26.56    1:30.26        
      40.89   49.37                                                
 24 McCarren, Michael   10 DYP                  1:43.70    1:30.80        
      42.16   48.64                                                
 25 Leibensperger, And  10 GYB                  1:31.01    1:31.66        
      43.27   48.39                                                
 26 Ream, Brian         10 DYP                       NT    1:35.94        
      44.45   51.49                                                
 
Event 39  Girls 8-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Grace M       8 RYD-LE               1:18.48    1:10.57         20  
      33.04   37.53                                                
  2 Palazzo, Gaby T      9 Tiger Sharks-LE      1:11.38    1:14.46         17  
      34.63   39.83                                                
  3 Haas, Maggie A       9 Tiger Sharks-LE      1:17.14    1:16.43         16  
      36.42   40.01                                                
  4 Smith, Gina M        9 RYD-LE               1:19.12    1:19.80         15  
      37.21   42.59                                                
  5 Hatfield, Lauren N   9 NCY                       NT    1:26.50         14  
      40.49   46.01                                                
  6 Lochridge, Annie     9 NCY                  1:28.33    1:29.59         13  
      42.29   47.30                                                
  7 Coleman, Paige K     9 Tiger Sharks-LE      1:32.78    1:30.24         12  
      42.66   47.58                                                
  8 Como, Colleen        8 Penguins-OH          1:35.61    1:31.86         11  
      42.30   49.56                                                
  9 Valentic, Katarina   8 Penguins-OH          1:34.45    1:32.34          9  
      42.98   49.36                                                
 10 Knappins, Alyssa M   9 Tiger Sharks-LE      1:34.82    1:32.62          7  
      43.90   48.72                                                
 11 Agnor, Renee L       9 Tiger Sharks-LE      1:31.62    1:34.31          6  
 12 Volk, Camille A      9 Tiger Sharks-LE      1:41.67    1:34.66          5  
      46.55   48.11                                                
 13 Dempsey, Rachel      8 Wildcats-OH               NT    1:35.54          4  
      42.85   52.69                                                
 14 Huddleston, Samant   9 Tiger Sharks-LE      1:32.80    1:35.61          3  
      44.77   50.84                                                
 15 O'Keefe, Maggie      8 Penguins-OH          1:28.00    1:36.81          2  
      44.63   52.18                                                
 16 Lewis, Lily M        8 Tiger Sharks-LE           NT    1:37.68          1  
      45.46   52.22                                                
 17 Stratton, Emily L    9 Tiger Sharks-LE      1:49.40    1:38.88        
      44.67   54.21                                                
 18 Fuller, Julia M      9 Tiger Sharks-LE      1:38.03    1:38.98        
      45.98   53.00                                                
 19 Timm, Lauren         9 CPLY                 1:35.65    1:39.90        
      46.29   53.61                                                
 20 Haas, Eryn N         8 Tiger Sharks-LE           NT    1:40.53        
      45.98   54.55                                                
 21 Kampman, Corinne I   8 Tiger Sharks-LE           NT    1:40.71        
      48.44   52.27                                                
 22 Hudock, Ellen P      9 Tiger Sharks-LE      1:44.19    1:41.37        
      46.89   54.48                                                
 23 Moran, Reyna         8 GYB                       NT    1:50.12        
      49.49 1:00.63                                                
 24 Massey, Maddy L      8 GO-LE                     NT    1:51.38        
      51.40   59.98                                                
 
Event 40  Boys 8-9 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rakovec, Matt F      9 RYD-LE               1:17.66    1:16.86         20  
      37.34   39.52                                                
  2 Mullens, Nate        9 NCY                  1:27.96    1:25.72         17  
      39.44   46.28                                                
  3 Spicer, Nick R       9 Hudson Heat-LE       1:28.05    1:29.42         16  
      40.62   48.80                                                
  4 Miles, Matthias      9 NCY                       NT    1:32.03         15  
      42.50   49.53                                                
  5 Moretti, Nathan J    8 Tiger Sharks-LE           NT    1:37.20         14  
      43.84   53.36                                                
  6 Johnson, Alec        8 CPLY                 1:30.99    1:37.64         13  
      44.24   53.40                                                
  7 Shambaugh, Colin     8 Penguins-OH          1:42.00    1:38.02         12  
      45.27   52.75                                                
  8 Atkinson, Joshua     9 GYB                  1:45.76    1:38.07         11  
      46.05   52.02                                                
  9 Ruscin, Dylan M      8 Hudson Heat-LE            NT    1:39.07          9  
      44.96   54.11                                                
 10 Embry, Kyle J        9 Hudson Heat-LE       1:46.95    1:42.57          7  
      46.32   56.25                                                
 11 Betscakos, Maximus   8 DYP                       NT    1:45.75          6  
      47.69   58.06                                                
 12 Cernava, John        8 GYB                       NT    1:45.88          5  
      49.62   56.26                                                
 13 Dillon, Austin       8 NCY                       NT    1:50.77          4  
      53.13   57.64                                                
 14 Milligin, Ryan       9 DYP                  1:25.82    1:53.24          3  
      50.28 1:02.96                                                
 15 Houston, Alex D      9 GO-LE                2:22.53    2:19.43          2  
    1:03.11 1:16.32                                                
 
Event 41  Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giova   7 Tiger Sharks-LE        38.12      37.81         20  
  2 Hynd, Meadow         7 Wildcats-OH            41.92      40.37         17  
  3 Vizmeg, Lorna E      7 Tiger Sharks-LE        48.34      45.18         16  
  4 Evans, Anne M        7 GO-LE                  42.54      46.79         15  
  5 Langius, Phoebe      7 Penguins-OH            45.87      46.88         14  
  6 Zahler, Annika E     7 Tiger Sharks-LE        47.58      48.39         13  
  7 McCarthy, Sam        7 Penguins-OH            46.30      49.25         12  
  8 Clark, Madison       6 Penguins-OH            58.36      54.79         11  
  9 Sedlak, Madison      7 NCY                  1:05.30      57.66          9  
 10 Haas, Molly K        6 Tiger Sharks-LE      1:39.60    1:02.92          7  
 11 Houston, Kerri E     7 GO-LE                1:19.70    1:11.63          6  
 
Event 42  Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Leo J         6 RYD-LE                 40.87      44.09         20  
  2 Kinney, Ted          7 NCY                    49.91      46.90         17  
  3 Plentovich, Max      7 NCY                    50.03      51.56         16  
  4 Dirker, Xavier R     7 Tiger Sharks-LE        51.23      52.91         15  
  5 Goodman, Jason B     6 Hudson Heat-LE         56.74      57.77         14  
  6 Mullee, Connor       7 Penguins-OH            57.22      59.91         13  
  7 Mork, Owen W         7 Hudson Heat-LE         58.57      59.94         12  
  8 Volk, Russel T       6 Tiger Sharks-LE      1:08.24    1:03.74         11  
  9 Sedlak, Marcus       6 NCY                  1:15.81    1:07.54          9  
 10 Caldwell, Eric E     6 Tiger Sharks-LE           NT    1:16.85          7  
 11 Kalmar, Ryan         7 GYB                  1:14.48    1:22.07          6  
 
Event 43  Girls 12 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doerrer, Angie K    14 Hudson Heat-LE       2:48.48    2:49.12         20  
      37.17   42.40   44.79   44.76                                
  2 Kinney, Chase       13 NCY                       NT    2:50.01         17  
      36.72   44.30   44.72   44.27                                
  3 Remster, Kiersten   14 Sea Turtles          2:58.99    2:54.97         16  
      38.33   43.59   46.39   46.66                                
  4 Fitzgerald, Bethan  12 GO-LE                     NT    3:02.50         15  
      40.39   46.89   48.51   46.71                                
  5 Sarac, Sibel E      12 Y-Neptunes-LE             NT    3:05.84         14  
      39.75   47.93   50.13   48.03                                
  6 Heidler, Elizabeth  12 Hudson Heat-LE            NT    3:08.85         13  
      40.83   47.99   50.28   49.75                                
  7 Thorne, Meghan C    12 Hudson Heat-LE       3:42.47    3:18.00         12  
      44.88   51.09   52.07   49.96                                
  8 Bartik, Jessica A   13 Tiger Sharks-LE           NT    3:20.58         11  
      44.61   51.86   52.67   51.44                                
  9 Dyer, Maddie E      12 Hudson Heat-LE            NT    3:30.32          9  
      46.27   53.81   55.31   54.93                                
 10 Graehling, Lindsey  12 Penguins-OH          3:40.00    3:52.25          7  
      49.49 1:01.06 1:01.15 1:00.55                                
 11 Hetrick, Taylor B   16 GO-LE                4:14.58    3:55.05          6  
      53.16   58.20 2:03.69                                        
 
Event 44  Boys 12 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palazzo, Ross D     12 Tiger Sharks-LE      2:48.43    2:40.81         20  
      35.34   41.43   43.25   40.79                                
  2 Braman, Kory M      13 Tiger Sharks-LE           NT    2:47.40         17  
      37.35   42.05   44.93   43.07                                
  3 Depew, Jonathan G   13 Hudson Heat-LE       2:57.05    2:55.54         16  
      39.73   44.84   45.19   45.78                                
  4 Moffa, Doni A       12 Hudson Heat-LE       3:31.76    3:13.66         15  
      44.20   50.49   51.41   47.56                                
  5 Ambroziak, Adam I   12 Hudson Heat-LE       3:12.71    3:13.85         14  
      45.63   50.42   50.39   47.41                                
  6 Dillon, Evan        12 NCY                       NT    3:14.06         13  
      44.61   48.99   50.78   49.68                                
  7 McQuillen, Alex J   13 Hudson Heat-LE       3:44.13    3:17.62         12  
      44.99   50.79   52.82   49.02                                
  8 Roseman, Matthew R  13 Tiger Sharks-LE           NT    3:30.15         11  
      47.41   53.43   54.70   54.61                                
  9 Holcomb, Brian O    12 Hudson Heat-LE       3:48.19    3:31.30          9  
      47.72   54.73   54.73   54.12                                
 
Event 45  Girls 10-11 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knappins, Jordan K  11 Tiger Sharks-LE      1:41.17    1:30.54         20  
      42.18   48.36                                                
  2 Ambroziak, Leah C   10 Hudson Heat-LE       1:37.94    1:32.87         17  
      45.26   47.61                                                
  3 Carter, Mary N      11 Tiger Sharks-LE           NT    1:36.59         16  
      47.31   49.28                                                
  4 O'Keefe, Mikaila    10 Penguins-OH          1:38.00    1:36.62         15  
      47.34   49.28                                                
  5 Marshall, Madison   10 Tiger Sharks-LE           NT    1:40.46         14  
      48.18   52.28                                                
  6 Jenkins, Haley      11 GYB                       NT    1:43.75         13  
      50.18   53.57                                                
  7 Roberts, Carleigh   10 Hudson Heat-LE            NT    1:43.96         12  
      48.74   55.22                                                
  8 Racioppi, Megan E   11 GO-LE                     NT    1:47.36         11  
      51.57   55.79                                                
  9 DeAlba, Adrienne E  11 Hudson Heat-LE       1:53.58    1:56.03          9  
      56.40   59.63                                                
 10 Williamson, Renee   10 Penguins-OH          2:10.00    2:16.12          7  
    1:06.43 1:09.69                                                
 
Event 45  Girls 12 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morrow, Mikayla     13 Y-Neptunes-LE        1:15.50    1:15.06         20  
      35.23   39.83                                                
  2 Murphy, Laura K     13 Hudson Heat-LE       1:27.21    1:19.08         17  
      37.52   41.56                                                
  3 Remster, Kiersten   14 Sea Turtles          1:19.48    1:21.29         16  
      37.75   43.54                                                
  4 Mullins, Haley C    14 Tiger Sharks-LE      1:23.37    1:23.19         15  
      39.54   43.65                                                
  5 Baer, Madison L     13 Tiger Sharks-LE      1:29.10    1:25.72         14  
      40.58   45.14                                                
  6 Mullens, Maggie     12 NCY                       NT    1:26.89         13  
      40.34   46.55                                                
  7 Wilbur, Ainsley R   12 Tiger Sharks-LE      1:32.73    1:28.51         12  
      41.10   47.41                                                
  8 Kassinger, Jenna J  12 Tiger Sharks-LE      1:36.01    1:30.55         11  
      42.64   47.91                                                
  9 Caldwell, Alison P  13 Tiger Sharks-LE      1:31.77    1:31.31          9  
      43.59   47.72                                                
 10 Weber, Natesa       14 Penguins-OH          1:35.53    1:32.41          7  
      45.01   47.40                                                
 11 Chester, Mary Clai  12 Tiger Sharks-LE      1:47.94    1:33.20          6  
      43.56   49.64                                                
 12 Crawford, Kelsey D  13 Hudson Heat-LE       1:32.32    1:33.57          5  
      43.67   49.90                                                
 13 Williamson, Michae  13 Penguins-OH          1:37.40    1:36.64          4  
      46.57   50.07                                                
 14 Franz, Susan        12 NCY                       NT    1:36.79          3  
      43.95   52.84                                                
 15 Schmidt, Sara M     12 Tiger Sharks-LE           NT    1:36.86          2  
      46.40   50.46                                                
 16 Anderson, Emily E   12 Tiger Sharks-LE           NT    1:38.59          1  
      48.15   50.44                                                
 17 Royer, Hannah       12 DYP                       NT    1:43.09        
      47.58   55.51                                                
 18 Lyall, Abby         12 DYP                       NT    1:45.87        
      49.65   56.22                                                
 19 Timm, Shelby        12 CPLY                 1:59.99    1:47.40        
      50.15   57.25                                                
 20 Preston, Aryn       12 Penguins-OH          1:59.00    1:57.90        
      57.23 1:00.67                                                
 
Event 46  Boys 10-11 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulcahey, Brendon   11 Hudson Heat-LE       1:37.95    1:31.31         20  
      43.07   48.24                                                
  2 Brandle, Markus     11 NCY                       NT    1:32.92         17  
      45.84   47.08                                                
  3 Turner, Simon J     10 Tiger Sharks-LE           NT    1:33.12         16  
      44.57   48.55                                                
  4 Fiedler, Nicholas   11 Tiger Sharks-LE           NT    1:44.54         15  
      49.56   54.98                                                
  5 Houk, Kyle R        10 Tiger Sharks-LE           NT    1:45.80         14  
      50.09   55.71                                                
  6 Marra, Sam W        10 GO-LE                2:21.35    1:48.73         13  
      50.25   58.48                                                
 
Event 46  Boys 12 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ball, David N       18 Tiger Sharks-LE           NT    1:06.68         20  
      30.60   36.08                                                
  2 Simcox, Peter       14 Sea Turtles          1:20.84    1:14.90         17  
      34.98   39.92                                                
  3 Anthony, James      14 NCY                  1:17.34    1:16.45         16  
      36.64   39.81                                                
  4 Cox, Stephen        13 Penguins-OH          1:18.93    1:16.56         15  
      36.77   39.79                                                
  5 Heard, Terry        13 CPLY                      NT    1:20.22         14  
      37.94   42.28                                                
  6 Wang, Joshua        12 GYB                       NT    1:21.41         13  
      37.91   43.50                                                
  7 Sedlak, Tristan     12 NCY                       NT    1:24.40         12  
      40.57   43.83                                                
  8 Earle, Jacob N      13 Tiger Sharks-LE      1:22.55    1:24.46         11  
      39.77   44.69                                                
  9 Gabriel, Mason A    13 Tiger Sharks-LE      1:22.14    1:25.42          9  
      39.89   45.53                                                
 10 Englebry, Bradley   13 Sea Turtles          1:26.53    1:26.37          7  
      40.72   45.65                                                
 11 Jenkins, Griffin    13 GYB                  1:23.62    1:27.64          6  
      41.73   45.91                                                
 12 Wilson, Andrew      12 Tiger Sharks-LE           NT    1:29.09          5  
      41.88   47.21                                                
 13 Dillon, Evan        12 NCY                       NT    1:31.59          4  
      42.66   48.93                                                
 14 Hunt, Adam J        12 Tiger Sharks-LE           NT    1:43.31          3  
      47.17   56.14                                                
 15 Alberts, Alex M     12 DYP                       NT    1:46.22          2  
      50.49   55.73                                                
 
Event 47  Girls 10-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glunt, Victoria     11 Wildcats-OH            37.38      38.47         20  
  2 Morrow, Jessie      11 Y-Neptunes-LE          38.72      38.71         17  
  3 Kotchman, Rachel A  11 RYD-LE                 39.46      39.51         16  
  4 Saxon, Gina M       11 Hudson Heat-LE         40.11      40.21         15  
  5 Spann, Marcella L   10 Tiger Sharks-LE        41.04      40.54         14  
  6 Knappins, Jordan K  11 Tiger Sharks-LE        40.59      41.14         13  
  7 Smith, DeAnna M     10 RYD-LE                 40.44      41.20         12  
  8 Swanson, Casey      10 NCY                    41.38      41.27         11  
  9 Preske, Ivy         10 Wildcats-OH            41.99      41.54          9  
 10 Metzger, Alexandra  11 NCY                    42.67      41.57          7  
 11 Cabrera, Dani C     11 Y-Neptunes-LE          42.30      41.64          6  
 12 Wenk, Kelsey A      11 Tiger Sharks-LE        41.58      42.67          5  
 13 Steponick, Jessica  10 RYD-LE                 43.44      43.54          4  
 14 Hrosik, Haley K     11 Tiger Sharks-LE        44.58      44.48          3  
 15 Kotchman, Halle M   11 RYD-LE                 42.78      44.49          2  
 16 Lenz, Abby          10 NCY                    46.27      45.66          1  
 17 Luedke, Sage J      11 Tiger Sharks-LE        46.54      45.86        
 18 Klions, Laura       11 CPLY                   47.42      46.69        
 19 Addis, Victoria     10 DYP                    48.52      47.29        
 20 Houk, Samantha J    10 Tiger Sharks-LE        48.05      48.26        
 21 Tondra, Megan       10 NCY                    51.19      48.31        
 22 Rea, Megan          10 DYP                    50.66      48.53        
 23 Lugenbeal, Amanda   10 Tiger Sharks-LE        52.45      48.84        
 24 Preston, Nicole     10 Penguins-OH            47.00      49.86        
 25 Jenkins, Alyssa     11 GYB                       NT      51.36        
 26 Kozusko, Courtney   10 Tiger Sharks-LE        55.14      51.52        
 27 Kinney, GiGi        10 NCY                    54.99      52.24        
 28 Wang, Rachel        10 GYB                    50.62      52.36        
 29 Zelenka, Shana      11 CPLY                   54.91      52.39        
 30 Weber, Mackenzie A  11 Tiger Sharks-LE        54.56      52.71        
 31 Coburn, Annelise H  10 Hudson Heat-LE         53.72      52.73        
 32 Harkness, Kelsey    11 DYP                    53.31      53.81        
 33 Dial, Abbey         10 DYP                    53.75      54.17        
 34 Schaper, Jessica    11 NCY                       NT      54.83        
 35 Johnson, Jasmine A  10 Tiger Sharks-LE        52.12      55.51        
 36 Tetty-fio, Adjoa Y  10 Tiger Sharks-LE        50.61      56.73        
 37 Coughenour, Claire  10 CPLY                   59.51      59.67        
 38 Luketich, Becca A   10 Tiger Sharks-LE      1:03.87      59.90        
 39 Anthony, Dana       10 NCY                    48.21    1:00.28        
 40 Nadler, Abigail     10 NCY                  1:01.58    1:00.61        
 41 Galehouse, Meredit  11 Tiger Sharks-LE      1:02.76    1:00.64        
 42 Jakubow, Alexandra  11 DYP                  1:01.96    1:05.87        
 -- Zahler, Kaylee      10 Wildcats-OH          1:08.07         DQ        
 
Event 48  Boys 10-11 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Krivacs, Jacob M    11 RYD-LE                 39.92      39.87         20  
  2 Stergar, Jared      11 Wildcats-OH            40.87      39.91         17  
  3 Heropoulos, Johnny  11 NCY                    40.67      43.23         16  
  4 McNulty, Colin J    11 Tiger Sharks-LE        42.50      43.46         15  
  5 Ganuelas, Mitchell  10 NCY                    45.63      43.51         14  
  6 Vantrease, Kyle W   10 Tiger Sharks-LE        43.01      43.54         13  
  7 Morrow, Seth        10 Y-Neptunes-LE          44.50      44.55         12  
  8 Shambaugh, Nichola  10 Penguins-OH            52.14      49.31         11  
  9 Jackson, Nathan C   11 GYB                    50.73      49.62          9  
 10 Murphy, Connor C    11 Hudson Heat-LE         54.79      51.50          7  
 11 McCarren, Michael   10 DYP                    52.35      51.72          6  
 12 Cochenour, Michael  11 NCY                    49.88      51.86          5  
 13 Betscakos, Antonio  11 DYP                    53.61      52.32          4  
 14 Capriola, Justin D  11 Tiger Sharks-LE        53.84      52.40          3  
 15 Capriola, Rory A    11 Tiger Sharks-LE        53.06      53.91          2  
 16 Dennis, Drake       10 DYP                       NT      56.17          1  
 17 Schoonover, AJ      10 GYB                  1:03.34    1:00.11        
 18 Leibensperger, And  10 GYB                  1:03.53    1:01.13        
 19 Belardo, Alex       10 GYB                       NT    1:07.33        
 -- Houk, Kyle R        10 Tiger Sharks-LE        43.06         DQ        
 -- Hartman, Tyler      11 CPLY                 1:05.32         DQ        
 -- Richards, Justin    10 NCY                    45.30         DQ        
 
Event 49  Girls 8-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lochridge, Annie     9 NCY                    48.22      48.98         20  
  2 Huddleston, Samant   9 Tiger Sharks-LE        50.22      49.32         17  
  3 Volk, Camille A      9 Tiger Sharks-LE        50.75      49.44         16  
  4 Hatfield, Lauren N   9 NCY                       NT      49.95         15  
  5 Turner, Grace A      8 Tiger Sharks-LE           NT      50.96         14  
  6 Lochridge, Kate      8 NCY                       NT      52.05         13  
  7 Sapochetti, Lauren   8 Hudson Heat-LE         52.29      54.01         12  
  8 Trattner, Piper F    8 Tiger Sharks-LE           NT      54.19         11  
  9 Dennis, Britny       9 DYP                       NT      55.34          9  
 10 Haas, Eryn N         8 Tiger Sharks-LE           NT      55.40          6.5
 10 Plaster, Ellie       8 NCY                       NT      55.40          6.5
 12 Stratton, Emily L    9 Tiger Sharks-LE        56.72      56.24          5  
 13 Armstrong, Sunetri   8 Tiger Sharks-LE           NT      56.27          4  
 14 Kirbabas, Lexie K    9 Hudson Heat-LE       1:02.94    1:00.28          3  
 15 Timm, Lauren         9 CPLY                 1:02.94    1:00.36          2  
 16 Ingwer, Kelynn       9 Penguins-OH          1:04.00    1:00.67          1  
 17 Weber, Malloree B    9 Tiger Sharks-LE        58.30    1:00.83        
 18 Anderson, Megan k    9 Tiger Sharks-LE      1:00.66    1:02.02        
 19 Kampman, Corinne I   8 Tiger Sharks-LE           NT    1:04.44        
 20 Chapas, Kali B       9 Hudson Heat-LE       1:03.93    1:05.96        
 21 Dimberio, Rachel N   9 Tiger Sharks-LE      1:21.38    1:11.67        
 -- Coleman, Paige K     9 Tiger Sharks-LE        54.60         DQ        
 -- Dempsey, Rachel      8 Wildcats-OH               NT         DQ        
 -- Moran, Reyna         8 GYB                       NT         DQ        
 -- Fuller, Julia M      9 Tiger Sharks-LE      1:00.90         DQ        
 -- Incarnato, Miyauna   9 Tiger Sharks-LE      1:07.44         DQ        
 
Event 50  Boys 8-9 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rakovec, Matt F      9 RYD-LE                 44.75      46.03         20  
  2 Mullens, Nate        9 NCY                    51.03      51.86         17  
  3 Spicer, Nick R       9 Hudson Heat-LE         50.59      51.96         16  
  4 Lenz, Adam           8 NCY                       NT      52.09         15  
  5 Hillyer, Tommy M     9 Tiger Sharks-LE        52.45      52.70         14  
  6 Saxon, Danny J       8 Hudson Heat-LE         53.48      53.00         13  
  7 Grubar, Corey        9 Penguins-OH            53.00      54.32         12  
  8 Mulcahey, Nathan J   9 Hudson Heat-LE       1:03.93      55.64         11  
  9 Krivacs, Nicholas    9 RYD-LE                 59.20      56.23          9  
 10 Kurlich, Richie A    8 Tiger Sharks-LE           NT      57.65          7  
 11 Kramer, Jack B       8 Tiger Sharks-LE           NT      58.79          6  
 12 Sarac, Kamran        8 Y-Neptunes-LE             NT    1:00.47          5  
 13 Hargas, Ryan         9 Wildcats-OH            59.34    1:00.70          4  
 14 Kurlich, Andrew F    8 Tiger Sharks-LE           NT    1:07.55          3  
 15 Heffernan, Patrick   8 Hudson Heat-LE            NT    1:10.56          2  
 16 Embry, Kyle J        9 Hudson Heat-LE       1:19.57    1:14.61          1  
 -- Williams, Colby M    9 GO-LE                     NT         DQ        
 -- Dillon, Austin       8 NCY                       NT         DQ        
 -- Houston, Alex D      9 GO-LE                1:12.14         DQ        
 -- Milligin, Ryan       9 DYP                       NT         DQ        
 -- Shambaugh, Colin     8 Penguins-OH          1:01.00         DQ        
 
Event 51  Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Langius, Phoebe      7 Penguins-OH            27.43      26.77         20  
  2 Dial, Mandy          7 DYP                    28.56      27.67         17  
  3 Mitalski, Elizabet   7 Hudson Heat-LE            NT      28.75         16  
  4 McCarthy, Sam        7 Penguins-OH            34.30      29.48         15  
  5 Leffler, Belle       6 RYD-LE                 30.38      29.60         14  
  6 Vizmeg, Lorna E      7 Tiger Sharks-LE        29.15      29.71         13  
  7 Clark, Madison       6 Penguins-OH            35.41      29.83         12  
  8 Houston, Kerri E     7 GO-LE                  36.24      31.47         11  
  9 Ambroziak, Rachel    7 Hudson Heat-LE         39.57      33.86          9  
 10 Zahler, Annika E     7 Tiger Sharks-LE        30.40      35.28          7  
 11 Hargas, Emily        7 Wildcats-OH            37.86      36.40          6  
 12 Swanson, Olivia      7 NCY                    30.84      36.45          5  
 -- Sedlak, Madison      7 NCY                    29.32         DQ        
 
Event 52  Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Leo J         6 RYD-LE                 23.20      24.98         20  
  2 Tondra, Jason        7 NCY                    26.04      25.94         17  
  3 Kinney, Ted          7 NCY                    31.73      28.33         16  
  4 Snyder, Graden       7 Penguins-OH            30.58      28.83         15  
  5 Grebb, Kyle D        7 Tiger Sharks-LE        33.80      30.17         14  
  6 Sedlak, Marcus       6 NCY                    32.19      32.66         13  
  7 Volk, Russel T       6 Tiger Sharks-LE        34.14      33.90         12  
  8 Welcsh, Jack         6 CPLY                   34.62      34.48         11  
  9 Williams, Drew       7 GO-LE                     NT      34.85          9  
 10 Mork, Owen W         7 Hudson Heat-LE         37.17      35.11          7  
 11 Madden, Jackson      7 CPLY                   43.70      35.38          6  
 12 Goodman, Jason B     6 Hudson Heat-LE            NT      42.08          5  
 13 Cappabianca, Vitto   4 Tiger Sharks-LE        46.64      48.42          4  
 -- Kalmar, Ryan         7 GYB                       NT         DQ        
 
Event 53  Girls 12 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      4:09.14    4:09.57         40  
     1) Tullis, Lauren R 13             2) Sitler, Krista R 12            
     3) Heller, Alyssa K 12             4) Hoffman, Becca N 13            
       28.45    59.81    29.71  1:03.20    29.83  1:05.41    28.94  1:01.15
  2 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        4:20.38    4:18.19         34  
     1) Doerrer, Angie K 14             2) Dyer, Maddie E 12              
     3) Heidler, Elizabeth M 12         4) Murphy, Laura K 13             
       29.08  1:01.94    31.84  1:07.31    32.44  1:09.57    28.81    59.37
  3 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      4:20.40    4:21.53         32  
     1) Moretti, Rachael L 13           2) Baer, Madison L 13             
     3) Mullins, Haley C 14             4) Heid, Jenni J 13               
       31.06  1:06.70    30.81  1:06.18    31.69  1:05.87    29.38  1:02.78
  4 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      4:28.49    4:41.48         30  
     1) Vantrease, Kelly J 12           2) Wolanske, Sarah J 12           
     3) Kassinger, Jenna J 12           4) Wilbur, Ainsley R 12           
       32.16  1:08.55    34.16  1:12.71    33.03  1:12.20    31.96  1:08.02
  5 Green YMCA Barracudas  'A'                  4:30.06    4:42.50         28  
     1) Hershberger, Katelyn 13         2) Kussow, Katie 12               
     3) Jackson, Alexandria 12          4) Shackelford, Amanda 13         
       31.59  1:06.97    36.61  1:17.50    34.30  1:13.52    29.61  1:04.51
  6 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'      4:58.07    4:59.04         26  
     1) Caldwell, Alison P 13           2) McNulty, Erin M 12             
     3) Bartik, Jessica A 13            4) Chester, Mary Claire C 12      
       34.21                               33.92  1:13.23    37.34  1:19.51
  7 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'E'      5:28.10    5:34.33         24  
     1) Schmidt, Sara M 12              2) Anderson, Emily E 12           
     3) Turnbull, Hope V 12             4) Thomas, Madison A 13           
       38.38  1:20.37    44.03  1:31.31    39.81  1:22.87    16.29  1:19.78
  8 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      5:24.00    6:12.33         22  
     1) Williamson, Michaella 13        2) Graehling, Lindsey 12          
     3) Preston, Aryn 12                4) Sebestyen, Emilee 13           
       41.60  1:29.20    41.92  1:31.25           2:06.92    26.52  1:04.96
 
Event 54  Boys 12 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      3:54.11    4:03.50         40  
     1) Hillyer, Ryan T 13              2) Braman, Kory M 13              
     3) Palazzo, Ross D 12              4) Vantrease, Cody P 13           
       28.42    59.21    28.19    59.96    30.36  1:05.30    18.43    59.03
  2 Green YMCA Barracudas  'A'                  4:29.99    4:25.41         34  
     1) Jenkins, Griffin 13             2) Clevenger, Kyle 13             
     3) Hawk, Dan 13                    4) Wang, Joshua 12                
       29.26  1:02.59    31.38  1:07.94    34.47  1:12.13    29.05  1:02.75
  3 Copley Water Warriors  'A'                  4:38.73    4:31.58         32  
     1) Evankovich, Ben 12              2) Snyder, Ryan 14                
     3) Bloch, Manuel 12                4) Comstock, Cooper 13            
       33.43  1:11.54    31.78  1:06.47    34.25  1:09.19    31.56  1:04.38
  4 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'             NT    4:44.70         30  
     1) Moffa, Doni A 12                2) Ambroziak, Adam I 12           
     3) McQuillen, Alex J 13            4) Holcomb, Brian O 12            
       31.41  1:05.60    35.56  1:12.14    35.70  1:14.62    34.07  1:12.34
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      4:23.07    4:53.17         28  
     1) Wilson, Andrew 12               2) Earle, Jacob N 13              
     3) Turnbull, Will J 12             4) Hunt, Adam J 12                
       33.21  1:09.54    35.44  1:13.42    33.22  1:11.42    35.48  1:18.79
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      4:57.17         DQ        
     1)                                 2) Potter, Cameron C 13           
     3) Roseman, Matthew R 13           4) Nix, David T 12                
 
Event 55  Girls 10-11 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Usa Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                 NT    2:10.54         40  
     1) Steponick, Jessica L 10         2) Torres, Leslie 11              
     3) Rakovec, Maureen L 11           4) Smith, DeAnna M 10             
       30.69    32.65    35.30    31.90                                    
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:14.59    2:16.95         34  
     1) Marshall, Madison E 10          2) Hillyer, Natalie Y 11          
     3) Marshall, Morgan M 11           4) Luedke, Sage J 11              
       34.57    32.99    16.79    52.60                                    
  3 Copley Water Warriors  'A'                  2:28.31    2:19.87         32  
     1) Snyder, Anna 11                 2) Klions, Laura 11               
     3) Mikoda, Morgan 11               4) Myers, Madison 11              
       35.35    35.25    38.54    30.73                                    
  4 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        2:19.61    2:21.23         30  
     1) Saxon, Gina M 11                2) Ambroziak, Leah C 10           
     3) Donovan, Katie A 10             4) Roberts, Carleigh R 10         
       34.97    35.75    38.04    32.47                                    
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      2:18.92    2:25.42         28  
     1) Loughrie, Olivia P 11           2) Houk, Samantha J 10            
     3) Hrosik, Haley K 11              4) Carter, Mary N 11              
                         36.06    35.81                                    
  6 Green YMCA Barracudas  'A'                  2:21.83    2:36.21         26  
     1) Neal, Claire 11                 2) Chrostowski, Faith 11          
     3) Wang, Rachel 10                 4) Jenkins, Haley 11              
       35.63    43.61    40.37    36.60                                    
  7 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'      2:25.43    2:37.34         24  
     1) Tetty-fio, Adjoa Y 10           2) Lugenbeal, Amanda R 10         
     3) Earle, Kirsten N 11             4) Kozusko, Courtney M 10         
       43.05    37.91    15.16  1:01.22                                    
  8 David YMCA Phantoms  'A'                         NT    2:45.73         22  
     1) Addis, Victoria 10              2) Ehmann, Lindsey 10             
     3) Rea, Megan 10                   4) Dial, Abbey 10                 
       39.88    49.61    34.10    42.14                                    
  9 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'E'      2:52.92    2:53.97         18  
     1) Weber, Mackenzie A 11           2) Luketich, Becca A 10           
     3) Galehouse, Meredith M 11        4) Steer, Rachael O 11            
       43.42    45.14    50.07    35.34                                    
 10 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:48.79    2:55.50         14  
     1) Preston, Nicole 10              2) Williamson, Renee 10           
     3) Ingwer, Kelynn 9                4) O'Keefe, Mikaila 10            
       39.40    50.04    48.07    37.99                                    
 -- Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:02.73         DQ        
     1) Wenk, Kelsey A 11               2) Knappins, Jordan K 11          
     3) Spann, Marcella L 10            4) Trattner, Macy M 10            
       31.44    33.76    31.62    30.23                                    
 
Event 56  Boys 10-11 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:06.78    2:09.40         40  
     1) Vantrease, Kyle W 10            2) Houk, Kyle R 10                
     3) McNulty, Colin J 11             4) Turner, Simon J 10             
       31.13    34.85    32.78    30.64                                    
  2 Copley Water Warriors  'A'                  2:20.12    2:21.03         34  
     1) Keefe, Patrick 11               2) Bloch, Emilio 11               
     3) Hartman, Tyler 11               4) Braumbaugh, Jake 10            
       33.50    37.61    37.36    32.56                                    
  3 David YMCA Phantoms  'A'                    2:16.93    2:31.78         32  
     1) Harty, Ian 10                   2) Ream, Brian 10                 
     3) Dennis, Drake 10                4) Alberts, Tony J 11             
       32.96    47.45    37.49    33.88                                    
  4 Green YMCA Barracudas  'A'                  2:35.51    2:36.51         30  
     1) Cernava, Joey 11                2) Schoonover, AJ 10              
     3) Leibensperger, Andrew 10        4) Jackson, Nathan C 11           
       38.73    41.77    41.88    34.13                                    
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:27.81    2:37.21         28  
     1) Armstrong, Darshawn A 11        2) Fiedler, Nicholas L 11         
     3) Hudock, Sam G 11                4) Capriola, Rory A 11            
       41.25    20.00    19.60  1:16.36                                    
 
Event 57  Girls 8-9 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:22.88    2:31.82         40  
     1) Haas, Maggie A 9                2) Agnor, Renee L 9               
     3) Coleman, Paige K 9              4) Palazzo, Gaby T 9              
       35.36    49.38    35.35    31.73                                    
  2 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'C'      2:48.74    2:46.78         34  
     1) Cappabianca, Giovanna S 7       2) Incarnato, Miyauna M 9         
     3) Stratton, Emily L 9             4) Huddleston, Samantha J 9       
                                  38.76                                    
  3 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      2:40.26    2:50.67         32  
     1) Haas, Eryn N 8                  2) Armstrong, Sunetrius A 8       
     3) Knappins, Alyssa M 9            4) Turner, Grace A 8              
       44.89    42.63    43.34    39.81                                    
  4 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'D'      3:07.31    3:03.13         30  
     1) Trattner, Piper F 8             2) Kampman, Corinne I 8           
     3) Fuller, Julia M 9               4) Lewis, Lily M 8                
       46.97    51.68    41.73    42.75                                    
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'E'      3:26.81    3:27.38         28  
     1) Weber, Malloree B 9             2) Anderson, Megan k 9            
     3) Mohr, Randi M 8                 4) Dimberio, Rachel N 9           
       48.21    57.00    45.88    56.29                                    
 -- Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:57.11         DQ        
     1) O'Keefe, Maggie 8               2) Preston, Megan 8               
     3) Valentic, Katarina 8            4) Como, Colleen 8                
       41.85    53.94    41.01    43.41                                    
 
Event 58  Boys 8-9 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      2:28.64    2:27.51         40  
     1) Heller, Michael T 8             2) Kurlich, Richie A 8            
     3) Bittle, Andrew M 9              4) Nold, Braden R 9               
       36.31    40.20    38.46    32.54                                    
  2 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'        2:45.03    2:57.81         34  
     1) Spicer, Nick R 9                2) Heffernan, Patrick J 8         
     3) Kozar, George K 8               4) Podoll, Oliver V 9             
       39.94    46.95    50.91    40.01                                    
  3 Lake County Central Y Penguins-OH  'A'      2:28.00    3:05.12         32  
     1) Grubar, Corey 9                 2) Shambaugh, Colin 8             
     3) Snyder, Graden 7                4) Mullee, Ryan 8                 
       43.72    49.61    45.77    46.02                                    
  4 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'B'      3:03.45    3:07.46         30  
     1) Parianos, Joseph P 8            2) Kurlich, Andrew F 8            
     3) Hillyer, Tommy M 9              4) Kramer, Jack B 8               
       48.32    53.82    43.80    41.52                                    
  5 Green YMCA Barracudas  'A'                  2:55.17    3:09.32         28  
     1) Kraudel, Nate 9                 2) Atkinson, Joshua 9             
     3) Kalmar, Adam 9                  4) Cernava, John 8                
       46.89    47.32    49.48    45.63                                    
 
Event 59  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      1:23.12    1:32.62         40  
     1) Zahler, Annika E 7              2) Haas, Molly K 6                
     3) Vizmeg, Lorna E 7               4) Cappabianca, Giovanna S 7      
       50.71    41.91                                                      
 
Event 60  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'      1:50.61    2:09.69         40  
     1) Cappabianca, Vittorio V 4       2) Caldwell, Eric E 6             
     3) Volk, Russel T 6                4) Grebb, Kyle D 7                
     1:24.41    45.28                                                      
 
Event 61  Girls 12 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Molnar, Mikayla M   14 Sea Turtles          2:31.49    2:31.95         20  
      34.89   39.35   40.16   37.55                                
  2 Borkey, Kimberly    12 Wildcats-OH               NT    3:03.95         17  
  3 Hetrick, Taylor B   16 GO-LE                4:23.87    3:59.24         16  
      53.99 1:01.12 1:03.22 1:00.91                                
 
Event 62  Boys 12 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moffa, Doni A       12 Hudson Heat-LE       2:47.42    2:39.60         20  
      38.00   41.20   41.16   39.24                                
  2 Clampffer, Cole K   11 Hudson Heat-LE            NT    2:40.42         17  
      40.15   41.41   40.74   38.12                                
  3 Bloch, Manuel       12 CPLY                 2:50.99    2:50.86         16  
      41.96   44.59   44.69   39.62                                
  4 Hawk, Dan           13 GYB                       NT    3:00.11         15  
      43.86 2:16.25                                                
  5 McQuillen, Alex J   13 Hudson Heat-LE            NT    3:05.93         14  
      44.86   46.95   47.79   46.33                                
  6 Kennedy, Zachary    12 NCY                       NT    3:10.43         13  
      41.98   48.68   50.90   48.87                                
 
Event 63  Girls 10-11 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Myers, Madison      11 CPLY                 1:19.99    1:18.07         20  
      38.52   39.55                                                
  2 Marra, Rebecca A    11 GO-LE                1:17.31    1:18.66         17  
      37.94   40.72                                                
  3 Cabrera, Dani C     11 Y-Neptunes-LE        1:18.27    1:18.68         16  
      38.55   40.13                                                
  4 Hillyer, Natalie Y  11 Tiger Sharks-LE           NT    1:21.36         15  
      41.28   40.08                                                
  5 Racioppi, Megan E   11 GO-LE                     NT    1:25.64         14  
      41.31   44.33                                                
  6 Roberts, Carleigh   10 Hudson Heat-LE       1:30.06    1:29.08         13  
      44.88   44.20                                                
  7 Racioppi, Elesabet  10 GO-LE                     NT    1:34.69         12  
      46.00   48.69                                                
  8 Ambroziak, Leah C   10 Hudson Heat-LE       1:29.94    1:36.76         11  
      47.97   48.79                                                
  9 Donovan, Katie A    10 Hudson Heat-LE            NT    1:36.83          9  
      46.58   50.25                                                
 10 Schaper, Jessica    11 NCY                       NT    1:40.75          7  
      48.30   52.45                                                
 11 DeAlba, Adrienne E  11 Hudson Heat-LE            NT    1:47.30          6  
      50.50   56.80                                                
 
Event 63  Girls 12 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beam, Olivia        13 NCY                  1:06.55    1:05.40         20  
      31.21   34.19                                                
  2 Sitler, Krista R    12 Tiger Sharks-LE      1:13.26    1:09.58         17  
      33.68   35.90                                                
  3 Tullis, Lauren R    13 Tiger Sharks-LE      1:16.14    1:12.78         16  
      35.15   37.63                                                
  4 Shackelford, Amand  13 GYB                  1:11.98    1:12.86         15  
      33.69   39.17                                                
  5 Sommers, Zoe E      12 Y-Neptunes-LE        1:15.20    1:14.73         14  
      36.22   38.51                                                
  6 Shevchuk, Kaileen   12 RYD-LE               1:16.83    1:14.98         13  
      36.11   38.87                                                
  7 Prifti, Brenda      12 CPLY                 1:25.99    1:15.76         12  
      37.42   38.34                                                
  8 Baer, Madison L     13 Tiger Sharks-LE      1:17.70    1:16.43         11  
      37.00   39.43                                                
  9 Sebestyen, Emilee   13 Penguins-OH          1:17.63    1:18.51          9  
      37.83   40.68                                                
 10 Crawford, Kelsey D  13 Hudson Heat-LE       1:19.26    1:19.84          7  
      38.89   40.95                                                
 11 McDonnell, Catie M  13 Hudson Heat-LE       1:24.44    1:23.72          6  
      40.76   42.96                                                
 12 Lyall, Abby         12 DYP                       NT    1:26.84          5  
      42.26   44.58                                                
 13 Hetrick, Tristine   13 GO-LE                1:31.95    1:30.40          4  
      43.89   46.51                                                
 14 Thomas, Madison A   13 Tiger Sharks-LE      1:30.37    1:32.22          3  
      44.05   48.17                                                
 15 Turnbull, Hope V    12 Tiger Sharks-LE      1:43.99    1:34.16          2  
      47.06   47.10                                                
 16 Foster, Brooke      13 NCY                  1:33.13    1:35.41          1  
 17 Timm, Shelby        12 CPLY                 1:45.99    1:38.35        
      47.32   51.03                                                
 18 Wickland, Frankie   12 Tiger Sharks-LE           NT    1:59.25        
      57.52 1:01.73                                                
 -- Caldwell, Alison P  13 Tiger Sharks-LE      1:23.35         DQ        
      40.45   41.48                                                
 -- Heller, Alyssa K    12 Tiger Sharks-LE           NT         DQ        
      37.01   39.48                                                
 
Event 64  Boys 10-11 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patrick, Ryan S     11 Hudson Heat-LE       1:17.85    1:18.03         20  
      38.70   39.33                                                
  2 Brandle, Markus     11 NCY                       NT    1:25.30         17  
      40.97   44.33                                                
  3 Keefe, Patrick      11 CPLY                 1:30.99    1:28.88         16  
      43.18   45.70                                                
  4 Marra, Sam W        10 GO-LE                1:42.07    1:38.30         15  
      48.54   49.76                                                
 
Event 64  Boys 12 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pech, Matthew       13 NCY                  1:05.98    1:06.29         20  
      33.21   33.08                                                
  2 Preston, Jeremy     13 Penguins-OH          1:12.78    1:11.27         17  
      34.91   36.36                                                
  3 Wang, Joshua        12 GYB                  1:08.38    1:11.36         16  
      34.79   36.57                                                
  4 Cox, Stephen        13 Penguins-OH          1:11.57    1:11.94         15  
      35.37   36.57                                                
  5 Watson, Stephen     12 NCY                       NT    1:14.85         14  
      36.03   38.82                                                
  6 Englebry, Bradley   13 Sea Turtles          1:19.68    1:20.30         13  
  7 Bloch, Manuel       12 CPLY                 1:12.99    1:20.49         12  
      41.06   39.43                                                
  8 Holcomb, Brian O    12 Hudson Heat-LE       1:20.70    1:20.58         11  
      39.29   41.29                                                
  9 Anthony, Sean       12 NCY                       NT    1:23.41          9  
      40.90   42.51                                                
 10 Turnbull, Will J    12 Tiger Sharks-LE      1:28.48    1:24.07          7  
      40.74   43.33                                                
 11 Sedlak, Tristan     12 NCY                       NT    1:24.31          6  
      40.06   44.25                                                
 12 Bukosky, Aaron G    12 Tiger Sharks-LE           NT    1:28.25          5  
      44.04   44.21                                                
 13 Hunt, Adam J        12 Tiger Sharks-LE           NT    1:30.90          4  
      43.96   46.94                                                
 14 Hershberger, Seth   12 GYB                       NT    1:31.98          3  
      44.30   47.68                                                
 
Event 65  Girls 10-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shvorob, Cheyenne   11 Wildcats-OH            36.74      37.14         20  
  2 Spann, Marcella L   10 Tiger Sharks-LE        35.68      37.39         17  
  3 Swanson, Casey      10 NCY                    42.44      39.04         16  
  4 Rakovec, Maureen L  11 RYD-LE                 39.66      39.33         15  
  5 Houk, Samantha J    10 Tiger Sharks-LE        38.80      39.34         14  
  6 Luedke, Sage J      11 Tiger Sharks-LE        39.26      39.59         13  
  7 Blaine, Miriam      10 NCY                    40.53      41.14         11.5
  7 Kirsch, Jordan      11 NCY                    41.88      41.14         11.5
  9 Berg, Jenna         10 NCY                    40.74      41.15          9  
 10 Earle, Kirsten N    11 Tiger Sharks-LE        39.58      41.17          7  
 11 Marshall, Morgan M  11 Tiger Sharks-LE        42.13      41.53          6  
 12 Neal, Claire        11 GYB                    39.52      41.66          5  
 13 Steer, Rachael O    11 Tiger Sharks-LE        43.64      43.01          4  
 14 Hrosik, Haley K     11 Tiger Sharks-LE        44.92      43.33          3  
 15 Rea, Megan          10 DYP                    46.53      43.69          2  
 16 Lugenbeal, Amanda   10 Tiger Sharks-LE        45.41      44.24          1  
 17 Jones, Bailey       11 NCY                    42.87      45.01        
 18 Kinney, GiGi        10 NCY                    50.46      46.79        
 19 Wang, Rachel        10 GYB                    44.32      47.37        
 20 Tondra, Megan       10 NCY                    48.13      48.48        
 21 Harkness, Kelsey    11 DYP                    50.98      48.86        
 22 Coburn, Annelise H  10 Hudson Heat-LE         48.82      48.88        
 23 Tetty-fio, Adjoa Y  10 Tiger Sharks-LE        45.04      48.95        
 24 Dial, Abbey         10 DYP                       NT      51.15        
 25 Ehmann, Lindsey     10 DYP                    50.01      52.92        
 26 Rambacher, Andrea   10 NCY                    52.86      53.19        
 27 Boswell, Jennifer   10 CPLY                   51.18      53.53        
 28 Johnson, Jasmine A  10 Tiger Sharks-LE        52.80      53.69        
 29 Anthony, Dana       10 NCY                    55.61      54.19        
 30 Luketich, Becca A   10 Tiger Sharks-LE        57.04      54.50        
 31 Zahler, Kaylee      10 Wildcats-OH            51.54      55.31        
 32 Nadler, Abigail     10 NCY                    58.70      55.34        
 33 Jakubow, Alexandra  11 DYP                  1:14.18    1:02.13        
 -- Trattner, Macy M    10 Tiger Sharks-LE        34.25     X35.90        
 -- Loughrie, Olivia P  11 Tiger Sharks-LE        49.34         DQ        
 
Event 66  Boys 10-11 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Peter A      10 RYD-LE                 33.28      33.77         20  
  2 Kinney, Sam         11 NCY                    36.08      35.39         17  
  3 Vantrease, Kyle W   10 Tiger Sharks-LE        38.21      36.93         16  
  4 Mulcahey, Brendon   11 Hudson Heat-LE         39.38      37.37         15  
  5 Zellers, Andrew     11 NCY                    40.65      39.09         14  
  6 Heropoulos, Johnny  11 NCY                    36.71      39.46         13  
  7 Ganuelas, Mitchell  10 NCY                    39.07      39.75         12  
  8 Plaster, Ethan      11 NCY                    42.88      41.38         11  
  9 Fuller, Michael     11 Silver Streaks         40.73      41.44          9  
 10 Bloch, Emilio       11 CPLY                   43.08      42.29          7  
 11 Alberts, Tony J     11 DYP                    39.92      43.10          6  
 12 Hartman, Tyler      11 CPLY                   42.34      43.12          5  
 13 Shambaugh, Nichola  10 Penguins-OH            44.30      43.56          4  
 14 Betscakos, Antonio  11 DYP                    44.10      45.07          3  
 15 Torres, Alex        10 RYD-LE                 42.96      45.28          2  
 16 Armstrong, Darshaw  11 Tiger Sharks-LE        45.56      45.75          1  
 17 Plentovich, Nichol  10 NCY                    45.89      45.82        
 18 Fiedler, Nicholas   11 Tiger Sharks-LE        49.69      47.87        
 19 Murphy, Connor C    11 Hudson Heat-LE            NT      48.25        
 20 Ream, Brian         10 DYP                    50.39      52.50        
 -- Harty, Ian          10 DYP                    41.06         DQ        
 
Event 67  Girls 8-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyons, Grace M       8 RYD-LE                 34.54      36.59         20  
  2 Haas, Maggie A       9 Tiger Sharks-LE        39.64      38.40         17  
  3 Lochridge, Kate      8 NCY                       NT      44.85         16  
  4 Hatfield, Lauren N   9 NCY                       NT      45.95         15  
  5 Plaster, Ellie       8 NCY                       NT      48.14         14  
  6 Dennis, Britny       9 DYP                    47.59      48.61         13  
  7 Fuller, Julia M      9 Tiger Sharks-LE        50.29      48.85         12  
  8 Trattner, Piper F    8 Tiger Sharks-LE           NT      49.58         10  
  8 Knappins, Alyssa M   9 Tiger Sharks-LE        49.35      49.58         10  
 10 Como, Colleen        8 Penguins-OH               NT      49.98          7  
 11 Massey, Maddy L      8 GO-LE                  55.28      51.37          6  
 12 Lewis, Lily M        8 Tiger Sharks-LE           NT      54.90          5  
 13 Mohr, Randi M        8 Tiger Sharks-LE           NT      55.24          4  
 14 Haas, Eryn N         8 Tiger Sharks-LE           NT      55.62          3  
 15 Ingwer, Kelynn       9 Penguins-OH            57.00    1:00.01          2  
 16 Dempsey, Rachel      8 Wildcats-OH               NT    1:00.09          1  
 17 Incarnato, Miyauna   9 Tiger Sharks-LE        58.78    1:04.11        
 18 Dimberio, Rachel N   9 Tiger Sharks-LE        49.87    1:04.53        
 19 Anderson, Megan k    9 Tiger Sharks-LE      1:10.48    1:12.48        
 -- Preston, Megan       8 Penguins-OH            57.00         DQ        
 
Event 68  Boys 8-9 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nold, Braden R       9 Tiger Sharks-LE        36.14      39.26         20  
  2 Mullens, Nate        9 NCY                    38.76      42.85         17  
  3 Kraudel, Nate        9 GYB                    48.74      45.67         16  
  4 Johnson, Alec        8 CPLY                   47.09      48.40         15  
  5 Miles, Matthias      9 NCY                    48.39      48.42         14  
  6 Moretti, Nathan J    8 Tiger Sharks-LE           NT      50.43         13  
  7 Hargas, Ryan         9 Wildcats-OH            51.40      51.03         12  
  8 Shambaugh, Colin     8 Penguins-OH            57.00      51.58         11  
  9 Podoll, Oliver V     9 Hudson Heat-LE         49.06      53.01          9  
 10 Ruscin, Dylan M      8 Hudson Heat-LE         53.87      53.02          7  
 11 Heffernan, Patrick   8 Hudson Heat-LE         52.38      53.54          6  
 12 Kramer, Jack B       8 Tiger Sharks-LE           NT      53.72          5  
 13 Atkinson, Joshua     9 GYB                    56.67      54.30          4  
 14 Kozar, George K      8 Hudson Heat-LE         59.35      54.63          3  
 15 Mulcahey, Nathan J   9 Hudson Heat-LE         57.24      55.93          2  
 16 Hillyer, Tommy M     9 Tiger Sharks-LE        54.31      56.25          1  
 17 Betscakos, Maximus   8 DYP                       NT      56.40        
 18 Kalmar, Adam         9 GYB                    55.98      58.56        
 19 Williams, Colby M    9 GO-LE                1:05.86    1:03.04        
 20 Embry, Kyle J        9 Hudson Heat-LE       1:11.37    1:04.54        
 21 Houston, Alex D      9 GO-LE                1:17.15    1:07.83        
 22 Cole, Mason E        8 GO-LE                     NT    1:09.21        
 -- Parianos, Joseph P   8 Tiger Sharks-LE           NT         DQ        
 -- Grubar, Corey        9 Penguins-OH            50.00         DQ        
 
Event 69  Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mitalski, Elizabet   7 Hudson Heat-LE         22.70      21.07         20  
  2 Hynd, Meadow         7 Wildcats-OH            22.94      21.48         17  
  3 Cappabianca, Giova   7 Tiger Sharks-LE        21.80      22.25         16  
  4 Evans, Anne M        7 GO-LE                  23.75      22.76         15  
  5 Zahler, Annika E     7 Tiger Sharks-LE        26.31      23.39         14  
  6 Ambroziak, Rachel    7 Hudson Heat-LE         26.13      24.46         13  
  7 Dial, Mandy          7 DYP                       NT      25.32         12  
  8 Leffler, Belle       6 RYD-LE                 25.03      25.55         11  
  9 Langius, Phoebe      7 Penguins-OH            24.87      26.28          9  
 10 Hargas, Emily        7 Wildcats-OH            25.60      26.88          7  
 11 Clark, Madison       6 Penguins-OH            27.70      27.92          6  
 12 Haas, Molly K        6 Tiger Sharks-LE        28.16      31.15          5  
 13 Houston, Kerri E     7 GO-LE                  36.98      31.29          4  
 14 Swanson, Olivia      7 NCY                    29.74      32.25          3  
 
Event 70  Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Plentovich, Max      7 NCY                    26.29      24.20         20  
  2 Lyons, Leo J         6 RYD-LE                 22.73      24.87         17  
  3 Dirker, Xavier R     7 Tiger Sharks-LE        24.07      25.25         16  
  4 Kinney, Ted          7 NCY                    25.34      26.48         15  
  5 Grebb, Kyle D        7 Tiger Sharks-LE        27.06      27.54         14  
  6 Williams, Drew       7 GO-LE                  31.70      27.90         13  
  7 Goodman, Jason B     6 Hudson Heat-LE         29.61      28.19         12  
  8 Sedlak, Marcus       6 NCY                    29.17      28.88         11  
  9 Snyder, Graden       7 Penguins-OH            29.31      29.54          9  
 10 Welcsh, Jack         6 CPLY                   28.15      29.65          7  
 11 Madden, Jackson      7 CPLY                   36.82      32.83          6  
 12 Mork, Owen W         7 Hudson Heat-LE         32.32      33.96          5  
 13 Cappabianca, Vitto   4 Tiger Sharks-LE        40.24      55.04          4  
 
Event 71  Girls 12 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Platten, Colleen    13 RYD-LE               6:03.50    6:07.91         20  
      33.90   37.43   37.14   37.65   37.71   37.12   37.05   37.26
      36.87   35.78                                                
  2 Murphy, Laura K     13 Hudson Heat-LE            NT    6:21.24         17  
      34.56   39.61   39.22   39.14   39.34   39.04   38.64   38.14
      37.83   35.72                                                
  3 Wolanske, Sarah J   12 Tiger Sharks-LE           NT    6:33.70         16  
      34.91   39.32   38.87   39.61   40.02   40.44   39.44   41.75
      40.97   38.37                                                
  4 McDonnell, Catie M  13 Hudson Heat-LE       7:10.07    6:48.49         15  
      36.03   40.22   41.14   41.29   41.85   41.66   42.52   42.40
      41.29   40.09                                                
  5 Heidler, Elizabeth  12 Hudson Heat-LE            NT    6:57.24         14  
      35.90   39.75   41.24   43.23   43.07   43.64   43.73   43.30
      42.42   40.96                                                
  6 Crawford, Kelsey D  13 Hudson Heat-LE       7:24.22    6:58.39         13  
      36.26   41.48   43.05   43.54   43.35   42.75   43.66   42.66
      41.28   40.36                                                
  7 Schwartz, Kat       13 GYB                  7:07.94    6:59.38         12  
      35.13   40.71   41.77   42.89   43.28   44.43   44.13   43.18
      43.49   40.37                                                
  8 Bartik, Jessica A   13 Tiger Sharks-LE      7:21.68    7:01.48         11  
      35.10   39.95   43.17   44.33   44.09   44.14   44.29   44.25
      42.40   39.76                                                
  9 Miller, Cathryn S   11 Hudson Heat-LE            NT    7:04.26          9  
      35.07   41.99   43.42   44.09   43.46   44.26   43.17   44.12
      43.35   41.33                                                
 10 Leibensperger, Meg  12 GYB                  7:36.63    7:23.90          7  
      38.84   44.03   44.77   45.93   45.10   47.19   45.31   46.10
      45.53   41.10                                                
 11 Knappins, Jordan K  11 Tiger Sharks-LE           NT    7:25.42          6  
      39.11   45.42   46.30   45.46   45.76   46.21   45.76   46.26
      45.10   40.04                                                
 12 Chester, Mary Clai  12 Tiger Sharks-LE           NT    7:35.52          5  
      38.67                   46.14   47.67   47.37   46.95   47.61
    1:30.65                                                        
 13 Turnbull, Hope V    12 Tiger Sharks-LE           NT    7:47.03          4  
      40.27   45.94   49.24   47.60   47.23   47.58   48.13   48.03
      47.79   45.22                                                
 14 McGaw, Katelyn M    13 Hudson Heat-LE       8:06.63    7:53.94          3  
                      48.57                   50.75   50.48   49.65
      47.66   45.92                                                
 15 Dennis, Chelsea     12 DYP                       NT    8:31.83          2  
      43.93                   54.12   52.75   52.71                
      50.68   46.75                                                
 
Event 72  Boys 12 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vantrease, Cody P   13 Tiger Sharks-LE      5:46.76    5:48.39         20  
      29.68   34.07   36.89   36.85   35.36   35.61   35.52   36.29
      35.57   32.55                                                
  2 Braman, Kory M      13 Tiger Sharks-LE      6:02.00    6:07.63         17  
      29.88   35.39   38.24   38.44   38.57   37.09   37.76   38.32
      37.72   36.22                                                
  3 Lenz, Drew          12 NCY                  6:33.82    6:16.96         16  
      32.23   37.33   37.81   37.92   38.75   38.77   39.29   39.56
      38.23   37.07                                                
  4 Holcomb, Brian O    12 Hudson Heat-LE       6:54.80    6:42.57         15  
      35.84   40.11   41.22   41.22   40.79   41.01   41.28   41.54
      40.58   38.98                                                
  5 Nix, David T        12 Tiger Sharks-LE      6:55.63    6:54.86         14  
      35.72   40.77   42.83   42.26   42.30   43.94   43.34   43.18
      40.91   39.61                                                
  6 Belardo, Matt       13 GYB                       NT    6:56.55         13  
      31.67   38.50   41.85   42.55   43.84   43.97   44.40   44.74
      44.12   40.91                                                
  7 McQuillen, Alex J   13 Hudson Heat-LE       7:49.11    7:06.96         12  
      36.97   42.92   43.93   44.13   43.69   43.81   43.38   44.32
      44.11   39.70                                                
  8 Hawk, Dan           13 GYB                  7:29.72    7:18.97         11  
                      45.43   46.11   45.48   46.25   44.67   44.23
      44.51   39.31                                                
  9 Ambroziak, Adam I   12 Hudson Heat-LE       7:01.99    7:20.13          9  
      40.90   44.91   45.95   46.89   48.04   44.98   43.93   44.59
      41.96   37.98                                                
 10 Alberts, Alex M     12 DYP                       NT    7:41.01          7  
      39.13   45.21   46.81   47.21   48.02   48.17   48.29   47.90
      47.56   42.71                                                
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 72                    
 
  1. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA     2267   2. Hudson Explorer Aquatic Team      775.5
  3. Usa Ridgewood Y Dolphins          705.5   4. North Canton YMCA                 484.5
  5. Lake County Central Y Penguins    420.5   6. Lake County West End YMCA           262
  7. Geauga Otters                       245   8. Green YMCA Barracudas               209
  9. Copley Water Warriors               184  10. Youngstown Y-Neptunes               153
 11. David YMCA Phantoms                 114  12. West Shore Family YMCA               72
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 72                     
 
  1. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA     1450   2. North Canton YMCA                   951
  3. Hudson Explorer Aquatic Team        748   4. Copley Water Warriors               400
  5. Green YMCA Barracudas               383   6. Usa Ridgewood Y Dolphins            367
  7. Lake County Central Y Penguins      310   8. David YMCA Phantoms                 142
  9. West Shore Family YMCA              119  10. Lake County West End YMCA            95
 11. Geauga Otters                        71  12. Tuscarawas County YMCA               33
 13. Youngstown Y-Neptunes                27